Město očima nezávislého člověka

Táta tunelářů, prezident lumpů a darebáků.

07.01.2013 16:15

Nic jiného mě nenapadá v souvislosti s prezidentskou amnestií. Václav Klaus prokázal, že není jenom obyčejný zlodějíček propisek, ale že škodit téhle zemi a lidem umí skutečně účinně. Názor veřejnosti ho nezajímá, on je nejvyšší, má na to právo. Nakonec mu radí takový géniové jako Hájek a Jákl. Na sklonku svého panování se rozhodl, že je nutné dílo zkázy jeho politické kariéry dokonat.

Jako by nestačily všechny ty rozhodnutí tragikomické Nečasovy vlády, které lidem “ nadělili“ ministři k Vánocům (církevní restituce, zvýšení DPH, úsporný balíček apod.). Václav Klaus se rozhodl, že Nečase trumfne a využil k tomu hned 20té výročí vzniku České republiky. Dáreček, v podobě rozsáhlé amnestie ovšem nečekal snad i ten největší cynik.

Amnestie v tomto rozsahu je obzvlášť šokující, neboť beztrestní se stanou i ty největší lumpové co ukradli obrovské částky. Je to naprosto demoralizující pro všechny poctivě pracující, pro policii, která je dostihla a soudce, které je odsoudili. Musí to být obrovská frustrace ze zbytečně vykonané práce a zbytečně vynaložených nemalých nákladů. Dává to jediný impuls všem. Poctivost je na nic, krást se vyplácí. Řeči o boji proti korupci nelze brát vážně.

Demoralizující účinky Klausovy amnestie jsou naprosto zdrcující. Kolik to bude stát je jenom otázka. (Např. soudci Berkovi se prý bude muset doplatit mzda ve výši několika milionů, tj. výsměch) Jasné je však to, že to zase zaplatíme mi, a ne ten kdo to zavinil. Tak už to je u nás zařízené, že ty co mají největší pravomoc nejsou za nic odpovědní. Jakási politická odpovědnost je jenom výmluva, obzvláště pro ty, co již mají zaručené za zásluhy teplé místo v dozorčích radách.

Vhledem k tomu, že soudy to prostě neumí a Václav Klaus to pak musí amnestiemi a milostmi napravovat, navrhoval bych jeden zlepšovák:

Zrušil bych veškeré soudy a byl by jenom jeden tribunál, jehož předsedou by byl Václav Klaus a ten by o všem rozhodoval. Při jeho bohorovnosti by vždycky rozhodl spravedlivě a pokud by si nedej bůh nevěděl rady, seděli by mu po boku Hájek s Jáklem. Nemuseli bychom dávat soudcům trojnásobky průměrných mezd a tím zaručovat jejich nestrannost.

Ještě není všem dnům konec. Václavu Klausovi zbývá ještě pár dní slávy a ty jak již naznačil, nehodlá promrhat. Např. už navrhl na zástupkyni ombudsmana Renátu Veseckou, připravuje další várku milostí. Máme se asi na co těšit.

Já se nejvíc těším, až už takový lidi jako Václav Klaus přestanou škodit lidem a téhle zemi.

Vlastimil Šrut
 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.