Město očima nezávislého člověka

Tentokrát jsem do „držky“ opravdu nedostal

14.06.2013 10:52

Ve středu 12. června se konalo pracovní zasedání zastupitelstva v zasedací místnosti radnice. Účastním se všech zasedání zastupitelstva, a to jak veřejných, tak i těch pracovních. Ve středu 12. června jsem však chyběl, za celý zatímní volební mandát, podruhé.

Psal jsem textovku Stanislavu Humlovi, aby mě z jednání omluvil. Obratem mi sdělil, že tam též nebude, neboť zasedá sněmovna. Proto jsem poslal textovku na soukromý telefon starosty Přenosila. Psal jsem, že se z důvodu střevní chřipky – bylo opravdu silná – se nemohu pracovního jednání zastupitelů zúčastnit. A dále jsem napsal, že mi lékař nedoporučil chodit příliš mezi lidi.

Večer po schůzi mi volal jeden ze zastupitelů a ptal se, zdali jsem náhodou nedostal, a teď prosím cituji, „kvůli mým politickým postojům a publikační činnosti přes držku, a proto jsem nepřijel. Prý právě tento názor probíhal v radniční zasedačce. „Byl to jen jakýsi šum, ale probíhalo to tam,“ řekl mi.

Nedostal jsem „přes držku“, opravdu jsem měl jiné, ale též nepříjemné starosti. Známe to všichni. I když by to nebylo zdaleka poprvé. Už jednou jsem byl za svou publikační činnost napaden a byly mi v dásni přeraženy přední dolní zuby, takže jsem skončil u zubního chirurga. Pachatel byl poznán, učinil jsem trestní oznámení, ale ještě před dokončením vyšetřování, pachatel kvůli další trestní činnosti spáchal sebevraždu. A já mám falešné zuby.

Později, to už jako zastupiteli, mi bylo vyhrožováno kvůli pronájmu Probošťáku. Byli i svědci. Policie to předala přestupkové komisi a pro eventuelní podjatost incident prošetřovala přestupková komise v Čelákovicích. Dodnes není případ uzavřen.

Takže s vyhrožováním, fyzickým napadením i ublížením na těle s trvalými následky už mám své zkušenosti. Tentokrát jsem opravdu přes „držku“ nedostal, a proto jsem nepřijel na schůzi, jak se říkalo, ale měl jsem jen obyčejnou střevní chřipku.

I když někomu by se určitě velice hodilo, aby mne někdo natolik zmlátil, abych přestal zveřejňovat na svých novinách pravdu. A pravda, jak je známo, někomu velice vadí. Jenomže mám pro strach uděláno, aby mne někdo přinutil přestat psát pravdu, musel by mne zabít, zmlácením starého chlapa by nedosáhl naprosto ničeho a psal bych dále.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.