Město očima nezávislého člověka

Těžařská firma se nevzdává

20.11.2012 12:42

I přes nesouhlas města, usnesením zastupitelstva, a přes odpor obyvatel Staré Boleslavi a dvou občanských sdružení, se těžařská firma svých plánů na otevření nové pískovny v lokalitě u jatek nevzdává.

Na zasedání rady města dne 7. listopadu seznámil starosta Ondřej Přenosil radu města s průběhem správního řízení o povolení hornické činnosti – těžbu štěrkopísku pro firmu Tapas Borek, která v současné době probíhá na Obvodním báňském úřadě.

Podrobnosti o stavu správního řízení, ale i o postoji města a především jeho úředníků,  zápis z jednání rady města neuvádí. Stanovisko rady města pouze znělo, že tuto informaci rada vzala na vědomí.

Jsou obavy, že se i přes odmítavé stanovisko města a odpor obyvatel Staré Boleslavi a občanských sdružení, těžba štěrkopísku v další lokalitě, tentokrát přímo ve městě, povolí.

Jsou již známy případy, a je jich naprostá většina, že se při povolování těžby, kde jde o velké peníze, na zájmy obyvatel vůbec nepřihlíží. Je proto docela možné, že správní řízení Báňského úřadu s firmou vyústí k povolení těžby a vydrancuje se další území jenom pro zisk firmy.

Tak to v naší zemi, kde si na demokracii jenom hrajeme, chodí. Hlavním zájmem je zisk, život lidí a jejich zájmy a přání jsou u nás druhořadé. Bohužel.

Krajské volby a demonstrace na Václavském náměstí zcela jasně prokázaly názor lidí ve státě. Zatímco v jiných zemích, kde na rozdíl od nás skutečně demokracie funguje, stačí pouhé podezření z nepravosti politika, aby okamžitě a bez průtahů odstoupil, u nás vláda s podporou pouhých deseti procent, ostatních devadesát procent národa s konáním vlády, ale i s jejím vládnutím, nesouhlasí a ani masové protivládní demonstrace nestačí k tomu, aby se vláda svých koryt vzdala.

Na jednání a konání úředníků naší radnice a báňských úřadů je tato skutečnost naprosto evidentní. Je pro národ opravdovou tragédií, že tato nekompetentní vláda a vlastizrádní poslanci pravice, bude této zemi škodit ještě rok a půl. Pak budou volby a snad především ODS a TOP 09 lidé ukáží, co si o nich myslí.

 

  

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.