Město očima nezávislého člověka

Tisková zpráva

23.10.2012 11:46

Od čtvrtka 25. do neděle 28. října 2012 se uskuteční již pátý ročník mimořádně atraktivní výstavy Exotika

 

Těšme se na nevídané, bude to opravdu zážitek na celý život, nejen ten chovatelský!

V uplynulých  letech  na Výstavišti v Lysé nad Labem proběhly již čtyři ročníky celostátní výstavy  Exotika. I v letošním roce se mohou návštěvníci těšit na papoušky a drobné exoty, terarijní živočichy (hady, chameleony, želvy vodní i suchozemské, užovky, agamy, pavouky), vodní ptactvo – kachničky, holoubky, bažanty, savce (surikaty, ježury, lemury), akvarijní ryby

Toto vše je doplněno o exotické rostliny (orchideje, masožravky, sukulenty, kaktusy a jiné) a pokojové květiny.

Chovatelské potřeby jsou nedílnou součástí chovu a na výstavišti se představí prodejci s širokým sortimentem všeho, co chovatel potřebuje.

Největší kolekce drobných pěvců se představí i na letošní výstavě Exotika. Součástí výstavy je rovněž otevřené mistrovství bodovaných exotických ptáků.

Již při vstupu návštěvníky jistě zaujmou sovice sněžné, dalším připraveným lákadlem je dvojzoborožec hnědavý. Odchov se podařil jen v České republice.

V expozicích akvaristiky bude možné shlédnout krásné rybky doplněné rostlinami  v  akváriích. Velkou atrakcí bude obří akvárium o obsahu cca 10000 litrů, kde se budou prohánět tropické sumcovité ryby a japonští koi kapři.

 Kolekce bahňáků a ibisů oživí výstavu vodního ptactva, jejíž dominantou bude čája  obojková.

Teraristická část nabídne nejen největšího 6,5 metru  dlouhého vystavovaného hada v České republice - Krajtu tygrovitou tmavou, ale též kolekci jedovatých hadů, jimž bude vévodit Mamba černá.

Po celou dobu výstavy fungují poradenská centra, místa, kde lze načerpat zkušenosti nejen pro začínající chovatele, ale i vyřešit problémy spojené s chovem.

Pro děti je připravena projížďka na velbloudech.

Výstava je exotickou podívanou se vším všudy, budeme se snažit, aby v návštěvnících zanechala nezapomenutelný dojem.

Pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 25.10. do neděle 28.10.2012 vždy od 9 do 17 hodin.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.