Město očima nezávislého člověka

Tluchoř se vzdal mandátu, že by čekal pád vlády?

07.11.2012 11:46

O Petru Tluchořovi se ví, že je skvělým matematikem. Stejně tak se ví, že je velice prozíravým a obratným politikem. Zároveň je mezi lidmi povědomí o tom, že nikdo nikoho nemůže zbavit poslaneckého mandátu. Kdysi mi Petr Tluchoř sdělil, že bude profesionálním politikem a opravdu se jím stal.

Jak ho znám, není Petr Tluchoř z těch, kdož by se bál. Kohokoliv! Rebelie vůči premiérovi Nečasovi je toho důkazem. Proto se mi nechce věřit, že by se právě on jen tak vzdal mandátu a odešel z vysoké politiky. Spíše se domnívám, že jako skvělý matematik a mistr zákulisních a kuloárových dohod a získávání i těch nejvíce utajovaných informací, ví něco, co se zatím v médiích neprezentuje.

Nečasova, spíše však Kalouskova, vláda si nyní mne ruce. Po odchodu tří rebelů ODS z poslanecké sněmovny a podělání se dalších, se zřejmě domnívá, že má opět jistých 101 hlasů a pohodlně si prohlašuje Kalouskovy balíčky a přehlasuje prezidentské veto.

Tluchoř prohlásil, že mu kongres ODS uložil hlasovat v souladu se staronovým předsedou Nečasem a podpořit Kalouskův návrh. A protože se s tímto usnesením kongresu nemůže smířit a zároveň nechce umožnit vládu komunistů, raději ze sněmovny odešel. A to mi k němu právě nějak nesedí.

Nečasova vláda si tím, dle mého názoru, jenom prodloužila agónii, bohužel odnesou ji všichni lidé ve státě. Možná, že opravdu vydrží až do řádných voleb, protože veverky nebudou chtít přijít o lehce získané peníze, ale co pak?

ODS se ocitla na tobogánu a sešup je stále rychlejší, nicméně vždy bude mít dostatečný počet hlasů, aby se její špičky do sněmovny dostaly. Že by právě na tohle Tluchoř hrál? Až voliči Nečasovi opět drtivě napráskají, stejně jako zločinecké a účelové TOP 09, pak možná přijde Tluchořova chvíle. Jako člověk, který upřednostnil ideologický směr ODS nad vlastní prospěch, bude mít neskutečnou sílu.

Smutné na tom všem je, že tyhle politické hrátky, spolu se šílenostmi Kalouska, který snad už ztratil veškerý zdravý rozum, odneseme opětovným zdražením všeho my, občané tohoto státu, kteří si tuhle vládu a koalici nepřejeme, ale nemůžeme dělat vůbec nic. Až do voleb. A pak bychom to všem, co nás tak bezostyšně okrádají, aby naše peníze rozházeli, měli pořádně spočítat. Snad se toho dočkáme.    

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.