Město očima nezávislého člověka

Tluchořovi politika pořádně vynáší

24.10.2012 12:52

Jak je vidět, politika Petru Tluchořovi pořádně vynáší. V současné době si nechává stavět sídlo za deset milionů korun na lesních pozemcích v Kersku o rozloze 9000 m2. A nebyla by to ODS, aby nebyl podivný i nákup těchto pozemků.

Jak je známo, Petr Tluchoř je zetěm bývalého ministra zdravotnictví za ODS Luďka Rubáše. Právě onoho Rubáše, který spolu s Petrem Bendlem, stojí za privatizací brandýské nemocnice, za významné pomoci svého zetě, Petra Tluchoře, který byl v té době mužem číslo dvě v ODS. Za jak směšnou cenu se nemocnice prodala, a kolik se z ní vytunelovalo, je všeobecně známo.

Parcelu v Kersku, v krásném borovém lese, koupila západočeská firma za necelých šest milionů korun. Tato firma vznikla jen krátce před nákupem parcely a byla to její jediná aktivita. Okamžitě po nákupu pozemků plzeňský podnikatel tuto firmu prodal Luďku Rubášovi za pouhých 20.000 Kč. A to včetně zmiňovaných pozemků. A právě na nich si Rubášův zeť Petr Tluchoř staví své ohromné sídlo. Místní lidé ho nazývají opičárnou.

Tluchoř, který začínal podnikat v Brandýse tím, že ve stánku prodával přepalovaná CD, bylo to počátkem devadesátých let, si později pronajal část brandýského kina, ale obchody se nijak zvlášť nedařily. Dokonce se hovořilo i o dluzích. V té době, přesně si to již nepamatuji, ale byl to rok 95 či 96, kdy jsem působil v brandýském kontrolním výboru, se tam objevil právě Petr Tluchoř s tím, že ho do funkce člena kontrolního výboru nominovala ODS.

Mluvit příliš neuměl, osobně jsem měl problémy mu rozumět, ale již tehdy prohlásil, že se stane profesionálním politikem a že tato funkce je odrazovým můstkem. Nelhal. Po neúspěchu v parlamentních volbách se stal prvním náhradníkem do sněmovny a po odchodu Hynka Fajmona z Lysé nad Labem do Bruselu, se do sněmovny dostal.

Po nástupu k moci Topolánka se Tluchoř stal jeho nejbližším spolupracovníkem a získal funkci předsedy parlamentního klubu ODS, stal se tedy mužem číslo dvě v ODS a žádná televizní debata se bez něho neobešla. Stál, a u toho jsem byl též přítomen, coby novinář, i u privatizace brandýské nemocnice a při předání nemocnice podvodníkům z PP Hospitals Dačice, pronášel plamenné projevy, jak teprve teď nemocnice vzroste a zkrásní. Daňové poplatníky  to stálo téměř sto padesát milionů korun a nemocnice zásluhou dalšího zločince Hegera zřejmě skončí.

Po nástupu Nečase netrvalo dlouho a Tluchoř byl z vedoucích pozic odstaven, ale vliv, převážně ve středočeské ODS, neztratil. Nyní se Nečasovi, za jeho odstranění z vlivné funkce předsedy parlamentního klubu ODS, mstí. A zřejmě bude úspěšný a Nečas se s největší pravděpodobností bude muset s vrcholnou politikou loučit. Je to práce Tluchoře.

O tom, jak je u nás velice výnosná politická funkce vypovídá i stavba Tluchořova sídla v Kersku. Dle jiných novin, si na stavbu vzal hypotéku ve výši 7,5 milionu korun. Tvrdil on. Co je na tom pravdy nevíme, ale fakt je ten, že okamžitě po vstupu do vrcholné politiky, se Petr Tluchoř stal velmi bohatým mužem.

A tak bude bydlet, zřejmě, přestože prý od tetičky získal v Praze byt za 2,5 milionu korun, v Kersku, stejně jako zde kdysi bydlel další slavný muž. Ten však, na rozdíl od Tluchoře, něco opravdu uměl, jmenoval se Bohumil Hrabal. Napsal knížku a na jejím základě vznikl nádherný Menzlův film Slavnosti sněženek. Dodnes na jeho natáčení místní pamětníci vzpomínají. Další film podle Hrabala už v Kersku nevznikne, zato by zde mohl vzniknout film jiný. Jmenovat by se mohl Slavnosti peněženek. A hlavní roli by už nemohl hrát skvělý Rudolf Hrušínský, ale právě Petr Tluchoř. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.