Město očima nezávislého člověka

To bude zajímavá kauza

20.11.2014 09:45

Minulá rada města, na svém úplně posledním zasedání, rozhodla, že předá právníkům případ společnosti ZERA GROUP, která městu dlužila, v době projednávání na veřejném zasedání ještě minulého zastupitelstva, půl milionu korun a město bude částku vymáhat soudně. Nyní je částka již vyšší o úroky z prodlení placení pohledávky.

Na zmiňovaném zasedání zastupitelů bylo přijato většinou zastupitelů usnesení o nabídnutí této společnosti splátkového kalendáře včetně záruky majitele společnosti za placení dluhu a ručení osobním majetkem. Již tehdy jsem prohlásil, že k tomuto řešení společnost nebude přihlížet a bude dělat mrtvého brouka. Stalo se!

Zároveň tato společnost byla hlavním a lze říci i jediným mediálním partnerem politického uskupení Podpora občanů, ze kterého na ustanovujícím veřejném zasedání nového zastupitelstva, vzešel starosta a jeden neuvolněný místostarosta.

Bude proto nanejvýš zajímavé, jak se bude celá tato kauza dále vyvíjet. Zdali vůbec bude dluh současnou radou města vymáhán soudně a majitel společnosti se bude za své dluhy zodpovídat u soudu nebo, v rámci předvolební spolupráce a podílu ZERA GROUP na volebním výsledku uskupení, bude dluh zameten pod koberec a přestane se vymáhat.

Z jednání nové rady města zatím zastupitelům nepřišel žádný zápis, zastupitelé ani nevědí, zdali se rada sešla a o čem jednala, teprve se uvidí, s jakým zpožděním po jednání rady města, a zdali vůbec, budou zastupitelé dostávat zápisy z těchto jednání elektronickou poštou každý na svůj e-mail, nebo zdali si zápisy budou muset pracně hledat, jako každý běžný občan, na webových stránkách města. Na můj dotaz, zdali bude nová rada města i nadále zasílat zápisy ze svých jednání, mně totiž jednoznačně odpovězeno nebylo. Bylo řečeno pouze to, že zápisy budou samozřejmě zveřejňovány. Tak uvidíme.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.