Město očima nezávislého člověka

Tohle mohl udělat snad jen idiot!

16.07.2014 11:16

Rekonstrukce ulice Kralupská stojí velké peníze. Není divu, při dnešním trendu, že ze státních a samozřejmě i městských peněz jsou stavby daleko dražší, nežli by si je pořídil soukromník, jsou náklady na rekonstrukce ulic opravdu vysoké.

Nikdo nepochybuje, že rekonstrukce ulic ve městě je nanejvýše potřebná, nejen kvůli mnohdy strašlivému povrchu, ale především proto, že velmi významnou položkou při rekonstrukcích ulic je i výstavba nových inženýrských sítí. A především kanalizační řady v městských ulicích jsou v takovém stavu, že se nové řady prostě musejí vybudovat.

Rekonstrukce ulic ve městě přinášejí i velké problémy lidí, kteří v rekonstruovaných ulicích žijí, ale většinou nereptají, neboť chápou důležitost těchto staveb. Pokud se však objeví při rekonstrukci nějaké ulice podobné idiotství, jako tomu je nyní v Kralupské ulici, v zatáčce za Penny směrem na ulici Pražskou, zůstává rozum stát.

V tomto úseku chodníku je zábradlí postaveno uprostřed nově vybudovaného chodníku. Naprosto nepochopitelné! Vždyť se zde nevejdou ani dva kočárky, kdyby maminky náhodou jely proti sobě. Jedna z nich by musela buď počkat, nebo vycouvat, jinak by míjení možné nebylo. A to nemluvím o vozíčkářích, není totiž vůbec jisté, že by těmito místy chodníku vůbec projeli.

Navrhuji proto, aby se na chodníku s idiotsky vybudovaným zábradlím umístil světelný semafor pro řízení provozu chodců. Jít nebo jet s kočárkem by se smělo pouze na zelenou. Že to je nesmysl? Jistě, je, naprosto stejný, jako je výstavby tohoto zábradlí. To se může stát buď jen v našem městě, nebo v Rumunsku, kde se vybudoval sloup uprostřed ulice, jak jsme viděli na fotografiích obletivších svět. Navrhuji dále, abychom naše město přejmenovali na Kocourkov. Tento název města by lépe vystihoval dění u nás.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.