Město očima nezávislého člověka

Tohle parkoviště mohl vymyslet pouze idiot

23.08.2013 12:35

Na posledním veřejném zasedání zastupitelstva hovořila Dagmar Altmanová (ČSSD) o tom, že na staroboleslavském náměstí před obchody není vyhrazené parkoviště pro invalidy. Tehdy jí oponoval místostarosta Jiří Nekvasil (dříve KSČ, nyní TOP 09) tím, že jsou vyhrazena pro invalidy dvě parkovací místa před staroboleslavskou radnicí.

Měl pravdu. Před radnicí jsou opravdu vyhrazena dvě parkovací místa pro invalidy a dle příslušného zákona jsou označena i příslušnou tabulí. Jenomže obě parkovací místa pro invalidy jsou umístěna podélně v jednosměrné uličce vpravo. Takto umístit vyhrazené parkování pro invalidy mohl vymyslet pouze idiot neznající ani v nejmenším problematiku silniční dopravy, tvrdím já.

A proč? Pokud parkují vozidla na placených místech před staroboleslavskou radnicí kolmo k vozovce a na vyhrazeném parkovacím místě zastaví invalida, pak kolmo stojící vozidlo nevyjede. Prostě se ven nevytočí. Vozovka je totiž tak úzká a kolmá parkovací místa tak těsná, že vyjet při obsazených dvou místech invalidů je technicky nemožné, byť normálním osobním vozidlem, natož pak například menší dodávkou nebo SUV.

Stejně tak, pokud invalida zastaví, a nedej bože, aby to byl vozíčkář, trvá mu vystupování, či spíše dostávání se z vozidla delší dobu. Po celou tuto dobu je otevřenými dveřmi jeho vozidla vozovka naprosto zatarasená a projet se kolem něho nedá. A to není domněnka, toto se skutečně stalo. Jak to, že kolmo parkující vozidlo nemohlo kvůli zaparkovanému invalidovi vyjet, tak i deset minut trvající vydobývání vozíčkáře z vozidla a zatarasení ulice.

A přitom by stačilo, aby se dvě kolmá parkovací místa vyhradila pro invalidy a pravá strana vozovky zůstala volná, navíc, když je zde umístěna značka zákazu zastavení. Jenomže to by město, pod vedením současné koalice, přišlo o peníze právě za ona dvě placená parkovací místa, na kterých nyní řidiči musejí házet mince do bezrukého bandity, parkovacího automatu.

Takže se opět potvrdilo ono známé, že o peníze jde městu až v první řadě a občan, obyvatel města, se potácí až někde na konci zájmu radnice.

Důvodem zavedení placeného parkování v centrech obou města tvořící jedno město, je dle místostarosty Nekvasila, snaha o zklidnění dopravy v klidu, tedy parkování. Centra se opravdu zklidnila, ale zároveň začala umírat, neboť tam, kam se lidé dnes nedostanou auty, prostě nejezdí. Personál restaurace Slovanky o tom ví své.

Dalším důvodem prý byl fakt, že parkovací místa v centrech měst obsadili řidiči z okolních obcí, kteří sem ráno přijeli, zaparkovali a autobusy odjeli do zaměstnání. Proto se MO ČSSD usnesla, že pokud by v příštích komunálních volbách uspěla natolik, že by její slovo bylo ve městě rozhodující, tato placená parkovací místa by zrušila a přijala jiné opatření zamezující dlouhodobé parkování řidičů z okolních obcí, aby místní občané nebyly za parkování městem vydíráni.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.