Město očima nezávislého člověka

Tradiční bašta ODS padla!

15.10.2012 12:54

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav byla odjakživa tradiční baštou ODS. Tato strana u nás vítězila nejen v komunálních volbách, ale i v parlamentních, krajských i senátních. Dokonce i před čtyřmi lety, kdy ČSSD zvítězila ve všech krajích republiky, kromě Prahy, v našem městě se stala vítězem právě ODS.

Letos tato bašta pravice poprvé padla. Sociální demokracie zvítězila i u nás.

Výsledky Brandýs nad Labem – Stará Boleslav:

ČSSD – 19,72 % - 898 hlasů

ODS   – 18,47 % - 841 hlasů

KSČM – 17,28 % - 787 hlasů

TOP 09 - 16,60 % - 756 hlasů

Ostatní strany dosáhly zanedbatelného výsledku.

Volební účast byla u nás o něco nižší nežli činil celostátní průměr – 35,91 %. Odevzdaných obálek bylo 4.695, z toho platných hlasů bylo celkem 4.552, což činilo 96,95 % platných hlasů.

Co k tomu naše voliče vedlo? V první řadě to, co většinu voličů v republice, naštvanost na korupcí prolezlou, rozhádanou vládu a koalici a především antisociální politika zejména zločinců v ministerských křeslech – Kalouska a Drábka.

Jenomže lidé nevolili v takové míře ODS a TOP 09 u nás ve městě i z jiného hlediska. Moc dobře vidí, jak s naším městem nakládá tato koalice. O občana, o člověka jim vůbec nejde. Lidé mohou psát petice jak chtějí, nemusejí souhlasit s opatřeními rady a výsledek? Přesně to vyjádřila slova místostarosty Nekvasila na nesouhlas se zavedením placených automatů: „Až budete mít jedenáct zastupitelů, tak si je klidně zrušte. Teď budou lidé půl roku nadávat, pak si zvyknou a budou platit.“

Po zatčení Davida Ratha, jehož načasování zatčení Kubice silně nedocenil, se pravice i v celostátním měřítku domnívala, že ČSSD nemá ve Středočeském kraji šanci na volební úspěch. Krutě se mýlila!

Dva roky uběhnou jako voda a budou tu opět komunální volby. Ty poslední vyhrála ODS a TOP 09. Pamatujme si, co všechno s námi tato koalice vyvádí, pamatujme si co pro občany dělá a co ne a za dva roky jim to spočítejme i na komunální úrovni.    

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.