Město očima nezávislého člověka

Trestní oznámení podávat nebudu. Je to zbytečné!

28.10.2014 08:35

Po obdržení informace, že kdosi natolik zbabělý a bezcharakterní podal mým jménem stížnost, nebo žalobu, jak uvádí kolega Huml, soudu, zpochybňující legitimitu komunálních voleb ve městě, jsem byl stoprocentně rozhodnut, kromě dopisu předsedkyni soudu, podat i trestní oznámení.

Včera, tedy v pondělí 27. 10. jsem se sešel s právníky a celou záležitost prokonzultoval. Bylo mi sděleno, že podání trestního oznámení by bylo zcela na místě, pokud by policie konala tak, jak má a skutečně se pokusila pisatele vypátrat. Dále mi však bylo sděleno, že policie by s největší pravděpodobností žádnou přílišnou aktivitu nevyvíjela, a po několika týdnech celou záležitost odložila.

Současný právní řád pak policii neukládá povinnost informovat podávajícího trestního oznámení ani o výsledcích pátrání, ale ani o tom, že trestní oznámení odložila, takže návštěva a čas věnovaný podání trestního oznámení, by byl naprosto neúčelně využit.

Jelikož nemám, stejně jako většina lidí, ani chuť, ale ani náladu vynakládat svůj čas zbytečně, rozhodl jsem se, že podávat trestní oznámení na neznámého pachatele nebudu. Jsem dnes již přesvědčen, že by se nic nevyšetřilo, pokud by se vůbec kdy začalo vyšetřovat, nedozvěděl bych se ani výsledky vyšetřování, ale ani to, že byl případ odložen.

Jedno je však již teď jisté. Ten, kdo stížnost soudu zpracoval, poslal a podepsal mým jménem, je naprosto bezectný a zbabělý člověk, který chtěl dosáhnout dvou věcí. Za prvé, zřejmě opakování voleb a za druhé, poškodit mé jméno. Jsem přesvědčen, že se mu ani jedna záležitost nepodařila.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.