Město očima nezávislého člověka

Uvažuje se o vzniku domu pro seniory

21.07.2013 11:26

Starosta Ondřej Přenosil seznámil radu města s informací o projektu, o kterém se zatím blíže nehovořilo. Jde o projekt Senior Line – Brandýs nad Labem.

Podle tohoto projektu se počítá s vybudováním domu pro seniory v objektu v ulici P. Jilemnického čp. 118 v Brandýse a měl by být zaměřen především pro aktivní seniory. Podle zápisu z jednání rady města byla informace podána pouze v této prvotní podobě bez dalších podrobností, nebylo oznámeno ani jakými náklady by se dům pro seniory vybudoval, ani konkrétně pro jaké seniorské akce.

Domnívám se, že pro seniory, zvláště pro ty, co žijí osaměle, by daleko větším přínosem ze strany města bylo namísto budování nějakého společenského domu například odpuštění výše některých daní, třeba z nemovitostí či snížení ceny vodného a stočného. Tím by město pomohlo seniorům daleko účinněji nežli domem, kde by se mohli senioři scházet.

Investice do vybudování domu pro seniory by zcela určitě byla velice nákladná, takže se domnívám, že by bylo pro seniory výhodnější například snížení cen vstupného na různé kulturní akce, na které se právě z nedostatku peněz senioři nemohou dostat.

Praxe současného vedení města je však zcela opačná. S nějakými rapidními slevami pro seniory se vůbec nepočítá, musejí platit nehorázně vysoké ceny stejně jako ekonomicky aktivní občané a takto vybrané peníze se poté nacpou do nějakého domu. Zkrátka, žijeme ve stále větším absurdistánu.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.