Město očima nezávislého člověka

Uvidíme, zda jednání v senátu zachrání nemocnici

11.09.2012 12:07

O problémech brandýské nemocnice jsem už psal mnohokrát. Podrobně jsem uváděl jakým podivným způsobem se zprivatizovala, jakým způsobem se vytunelovala, ale i o tom, jak ohromný boj svádějí současní majitelé za zachování nemocnice.

Současné ministerstvo zdravotnictví, pod vedením ministra Hegera (TOP 09), chce totiž výrazně zmenšit počet nemocnic v republice. Prý kvůli ušetření státních prostředků. Jako vše, co vychází z pera současné koalice, především však z TOP 09, je to lež. Za významné pomoci předsedy správní rady VZP Marka Šnajdra (ODS), který nezákonně zkrátil příspěvky pojišťovny na provoz nemocnice, je zcela evidentní snaha, a to již od samotného počátku, tedy od privatizace nemocnice, zrušit nemocnici jako takovou a přeměnit ji na léčebnu dlouhodobě nemocných – LDN.

A tomuto kroku podřizují tito lidé vše. Petr Švikovský, současný majitel nemocnice, svádí po dlouhou dobu doslova heroický boj za zachování nemocnice v rozsahu, jaký nabízí dnes. Proti zvůli nepřátel lidí, tedy především ODS a TOP 09, bojuje všemi zákonnými prostředky, padlo trestní oznámení na vytunelování, vznikla petice za zachování brandýské nemocnice tak, jak dnes je a tuto petici podepsalo přes 11 tisíc lidí.

Včera, tedy v pondělí 10. září, si vedení nemocnice  dokonce vynutilo veřejné slyšení v senátu. Padaly tam, především z úst vládních činitelů a úředníků současné vládě poplatných, argumenty, které vznik LDN prosazují a podporují tento záměr. Těmto lidem je naprosto jedno, že brandýská nemocnice je nemocnicí se spádovou oblastí se šedesáti tisíci lidmi, kteří ji zatím mohou využívat. Je jim naprosto jedno, že namísto pár kilometrů budou muset nemocní dojíždět buď do Prahy nebo do Kosmonos, je jim naprosto jedno, že nemocnici potřebují a využívají především starší spoluobčané, a ti buď již nemohou řídit auto nebo je ani nemají, protože zásluhou hrobaře české ekonomiky a neustále se zvyšujícího okrádání lidí Kalouskem, na jeho provoz prostě nemají.

Tato vládnoucí smečka se v posledních dvou letech chová stylem po nás potopa. Na jedné straně okrádají národ v historii, a to i za komunistů, způsobem nevídaným a prosazují jen své osobní zájmy, na druhé straně pak stát neskutečně zadlužují. A LDN je vysoce výnosný obchod, takže se proti vůli lidí prosadí.

Obávám se, moc se obávám, že se nemocnici zachránit nepodaří, vždyť Heger chce zrušit dokonce dvě třetiny podobně malých nemocnic, byť jsou dnes již soukromé. V jeho záměru mu poslouží poskoci, jako je Marek Šnajdr, kteří ovládají naši největší pojišťovnu VZP a hlavně, drží své špinavé prsty na penězích lidí, tedy nás, občanů ze zdravotní daně. A pokud nemocnici nebudou proplácet peníze nebo jim prostě zruší smlouvy, nemocnice zaniknou.

A nemocní? Copak téhle vládě někdy šlo o lidi? Ani náhodou. Jen a jen o kšefty s jejich účastí a o rozkrádání státu. Nikdy v minulosti nebyl náš stát tak rozkrádán a tunelován jako teď, za Kalouska. I přes masivní okrádání lidí ve státě letošní státní sekyra zatne své ostří do vyšší částky než 1,7 bilionu korun. Takový dluh jsme ještě nikdy neměli. A bude hůř.

Jsem zvědav, až se těm vlkodlakům podaří zlikvidovat brandýskou nemocnici, kdo ovládne LDN, která namísto ní jistojistě vznikne. Jsem naprosto přesvědčen, že to opět budou kamarádi, kteří spolu mluví.

Tahle vláda nepadne, pár rebelů z ODS, za vedení Petra Tluchoře, který má na privatizaci a následném vytunelování brandýské nemocnice, lví podíl, se nějak s Nečasem shodne. Ono jim totiž nikdy nešlo o zrušení dalšího Kalouskova nesmyslného zvyšování DPH, které opět potopí ekonomiku státu, ono jim především šlo o to, aby z Kalouskova balíčku vypadlo progresivnější zdanění nejbohatších lidí. Zvyklo se mu říkat milionářská daň. A tak jsem přesvědčen, že tato daň se zruší, rebelové se uklidní a vše pojede až do příštích řádných voleb postaru.

Jenom doufám, a moc bych si to přál, aby lidé při volbách v roce 2014 vzali opravdu rozum do hrsti a mafiány z ODS, TOP 09 a podvodníky z VV či LIDEM, už nevolili. Snad budeme mít štěstí. Jenom už asi budeme muset jezdit za lékařským ošetřením spoustu kilometrů.     

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.