Město očima nezávislého člověka

Už jste mluvil. Mlčte!

11.01.2012 14:16

Při veřejném projednávání výstavby Kauflandu v pondělí 9. ledna v brandýském kině řídil diskuzi místostarosta Jiří Nekvasil. Toto setkání s občany proběhlo na základě usnesení zastupitelstva a konalo se především proto, aby občané města dostali maximální množství všech potřebných informací.

A kdo má nejvíce dostupných informací? Přece zastupitelé a především ti, kteří se opravdu o dění ve městě zajímají, a to velmi důkladně.

Zástupce petentů Jiří Vojta uvedl celou řadu nepřesností, mimo jiné i o počtu zásobovacích kamionů do předpokládaného Kauflandu a množství osobních aut nakupujících. Uváděl desítky velkých kamionů a až tři tisíce osobních aut denně.

Protože se kauzou opravdu důkladně a dopodrobna zajímám, měl jsem k dispozici údaje od vedoucího obdobného Kauflandu v Kladně.

Mimochodem, také je umístěn ve středu města přímo proti ohromnému panelovému sídlišti.

Mé informace byly naprosto odlišné od tvrzení Jiřího Vojty.

Zásobuje pouze jeden kamion a asi dvacítka malých dodávek, většinou pro místní obchodníky, kteří v objektu Kauflandu mají umístěny své provozovny.

Na přilehlé parkoviště pak zajíždí maximálně patnáct set aut denně, ale spíše méně.

Tuto informaci, podle mého názoru velmi důležitou, jsem chtěl v diskuzi lidem v kině sdělit, aby se dozvěděli opravdová fakta a nikoliv jakési odhady či dohady a domněnky.

Vehementně jsem se o slovo hlásil, ale místostarostou Nekvapilem mi bylo sděleno: „Pane Kapal, vy už jste mluvil. Mlčte!“

A přitom jakási paní z pléna, dostávala mikrofon a tím i slovo několikrát za sebou  opakovaně.

Vskutku velmi zajímavý a především opravdu demokratický přístup statutárního zástupce města, který odmítne dát prostor k vyjádření občany zvolenému zastupiteli.

Že by proto, že jsem v opozici?

A ještě jeden pro mne velmi zajímavý fakt jsem se od místostarosty dozvěděl. Řekl veřejně a do mikrofonu, že do voleb nešel proto, aby byl v opozici. Lze tudíž velmi lehce vydedukovat, že do komunálních voleb šel jenom proto, aby měl funkci.

Bohužel, po rošádě se sociální demokracii, se jeho ambice naplnily.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.