Město očima nezávislého člověka

Uzavírka ulice Na Celné bude doplněna o další prvky

16.09.2013 18:10

Rozhodnutím rady města ze dne 5.6.2013 byla na základě rozhodnutí statika uzavřena pro veškerý provoz ulice Na Celné. Důvodem byl hrozící sesuv půdy ze zámeckého bastionu kvůli dlouhotrvajícím vydatným dešťům.

Z důvodu pokračujícího havarijního stavu bastionu, ale i altánu v zámecké zahradě, bylo radou města nevrženo přijmout další doplňující opatření. Současná uzavírka ulice by měla být doplněna mobilními citybloky a dále by měla být uzavírka ulice z obou stran doplněna o oplocení z ocelového pletiva, tak zvanou kari sítí. Budou zde i umístěny informativní cedule střední velikosti, které budou řidiče navádět na objízdnou trasu.

Odhadované náklady jsou ve výši 50 až 70 tisíc korun. Náklady na dodávku citybloků se odhadují v rozmezí 30 až 50 tisíc korun a odhadované náklady na oplocení a informační cedule jsou ve výši cca 20 tisíc korun.

Vzhledem k faktu, že pronájem citybloků by pro město byl nákladnější, rozhodla rada města, že město citybloky raději zakoupí, protože by mohly být eventuelně využívány i v budoucnosti.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.