Město očima nezávislého člověka

V Nymburku chtějí používat znak našeho města

13.08.2013 12:06

V Nymburku již po řadu let existuje Občanská poradna Nymburk o.s. Po řadu let na její činnost přispívá i naše město, a to částkami od 60 do 80 tisíc korun ročně. Nyní tato společnost požádala radu města, aby mohla na svých webových stránkách používat oficiální znak města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Od roku 2005 Občanská poradna působí i na území našeho města a občanům poskytuje bezplatně odborné poradenské služby včetně následných úkonů. Týkají se ochrany spotřebitele, trestních řízení, bydlení, ale i pracovně právních vztahů, majetko – právních vztahů či mezilidských vztahů. Zabývají se i rodinnými záležitostmi, sociální oblastí, lidských práv, stejně jako třeba domácího násilí. Kromě informací a rad tato poradna poskytuje i praktickou pomoc, například asistenci při složitějších případech.

Rada města je zřejmě s prací poradny spokojena, a proto všemi šesti přítomnými radními souhlasila, aby poradna na svých stránkách používala oficiální městský znak. Brandýs nad Labem – Stará Boleslav je největším městem na okrese, a proto je s podivem, že tuto důležitou a pro občany potřebnou službu nevykonává nějaká organizace přímo z našeho města, ale musí zde působit organizace nejen z jiného města, ale dokonce i z jiného okresu.

Jsem naprosto přesvědčen, že i v našem městě by se našlo dostatek schopných , ochotných a fundovaných lidí, kteří by tuto činnost vykonávali stejně dobře a ku prospěchu občanů, jako společnost z Nymburka. Navíc by tito lidé byli ze situací daleko více obeznámeni, než lidé z poměrně vzdáleného města. Domnívám se, že to stojí za přemýšlení a je to jeden z úkolů příštího, doufám, že lepšího, zastupitelstva.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.