Město očima nezávislého člověka

V ulici F. X. Procházky se zřejmě zakáže parkování

05.12.2012 13:41

Při posledním jednání rady města poukázala radní Eva Štíbrová na fakt, že v ulici F. X. Procházky nyní parkuje neúnosné množství vozidel a podle této radní je neprůjezdná.

A opět jsme u placeného parkování, omílám to sice neustále dokola, ale nedá se nic dělat, zápis z jednání rady města hovoří zcela jasně. Zatímco na náměstí a na dalších placených parkovacích místech je volno, což platí i o placeném parkovišti u OD Labe, všude tam, kde lidé mohou zaparkovat bez placení, je přeplněno. Naprosto totéž to platí i o ulici F. X. Procházky.

I tam se zatím mohlo parkovat zadarmo a řidiči této možnosti samozřejmě v hojné míře využívali. Rada města se usnesla, že se podnětem radní Evy Štírové bude zabývat. Jak to dopadne lze předpokládat téměř s jistotou. Podle mého názoru se tato ulice osadí dopravní značkou se zákazem buď zastavení nebo stání s odůvodněním, že přece řidiči mohou parkovat na parkovišti u OD Labe. A samozřejmě platit.

Ulicí F. X. Procházky, mezi starousedlíky je spíše známější jako Kostelní ulice, jezdím a chodím již řadu desetiletí, minimálně 35 let. Vždy tam parkovala vozidla, a to i v době, kdy tam ještě fungovala autoelektrikářská dílna, ale nikdy se mi nestalo, opravdu ani v jediném případě, že bych ulicí nemohl pohodlně projet, tedy i kolem ZUŠ a vyjet na ulici I. Olbrachta a musel couvat zpět na náměstí. Ulice byla vždy jednosměrná a vozidla parkovala po pravé  straně, takže zde byl vždy zachován jeden volný jízdní pruh.

Jedinou výhradu jsem míval, a stále mám, na bezuzdné parkování u kostela. Mnohdy se stává, že právě a jedině tam, se vozidla nastavěla tak, že bylo obtížné vyjet. Jedině tam bych osobně podpořil umístění zákazu parkování, už jenom pro fakt, že zaparkovaná vozidla příliš nepřispívají k důstojnosti duchovního místa.

Jinak bych nechal ulici F. X. Procházky pro bezplatné parkování volnou. Příliš to však nepředpokládám, neboť by o této ulici museli rozhodovat lidé normální, soudní a spravedliví.

A to nehrozí. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.