Město očima nezávislého člověka

VESNIČKA NAD MĚSTO

07.12.2012 12:14

Pamatuji, že v dobách, kdy Stará Boleslav byla samostatným městem, tak silnice v ulici Boleslavská byla nazývána „státovka“ Byly zde čtyři benzinové pumpy. Cestář, který kontroloval stav vozovky a v případě zjištění díry přitlačil  kotlík s asfaltem a štěrk a provedl opravu. Očistil krajnice aby voda , nečistoty a sníh mohly doputovat do příkopu – škarpy. Tu čistil a sekal v ní trávu. Tuto práci dělal pro podstatně méně aut než je dnes. A byla i podstatně menší daň státu na litr benzinu.

A co dnes v našem dvojměstí Brandýs n/L-St. Boleslav? Jdu-li kolem „státovky“ vidím, že na opravu děr na vozovce přijede odněkud velká vyhřívaná cisterna s asfaltovou směsí s několika pracovníky a po opravě zase zmizí. Krajnice a škarpa je po léta svým správcem neupravována. Je však i s totálním nezájmem města o vzhled a stav ničena. Zabránit ničení a neudržování v řádném stavu by mohla napomoci městská policie, pokud by však měla zájem.A to vlastním zásahem na řidiče, nebo hlášením o stavu na MÚ. Městská policie má 3x více členů než dříve a asi nestačí běhat po městě, aby tlačila na dodržování městských vyhlášek, dbala na neničení majetku města. A tak nám vracela ty miliony, které dáváme na její činnost. Však jejich práci znáte.

Státovka již nemá čtyři benzinky, nemá ani udržované krajnice a škarpy. Ty mizí zanesením a rozjížděním. Tlačí se dále k chodníkům.. Místo, kde škarpa plní svou funkci, je před hospodou Modrá hvězda. Tu si nechal obnovit a prohloubit asi majitel hospody. Tam si žádný řidič nezastaví. Na protější straně je již totálně vše zničeno.Stejně tak naproti prodejně „U Trusků.“ Jdete-li podél této silnice uvidíte, že po celé délce je stav přímo „buranský“.

Vím, že tato silnice nepatří městu, ale jsem přesvědčen, že by město mělo vyžadovat od jejího správce udržování v řádném stavu.  Doporučuji přejeti hranice na příklad do Rakouska a shledáte, že tamější VESNIČKA  je svým stavem silnice nad našim DVOJMĚSTÍM. Příjemný pohled tam,  smutný u nás!

Potěšilo by mne, kdyby někdo z MÚ nebo komise ŽP případně DK napsal do těchto BN: –

podíval (la) jsem se, nemáte pravdu. Nebo, máte pravdu. Něco s tím budeme dělat.

Lhostejnost je špatná.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.