Město očima nezávislého člověka

Veterináři operovali, vybírali peníze, pejsek zemřel

28.08.2012 09:25

Na redakční e-mail mi přišel dopis. Smutný dopis, protože příběh psí slečny skončil tragicky. Pisatelka si přála její příběh zveřejnit. S jejím svolením proto zveřejňuji celý její dopis.

„Jednoho listopadového dne naší fence vyhřezla ploténka. Okamžitě jsem to začala řešit, protože tenhle problém znám. Zajela jsem s fenkou na veterinu do Horních Počernic, která patří MVDr. Vlachovi.

Fenka už sotva tahala nohy, naříkala a veterinář, který zrovna sloužil, mi namísto okamžitě zahájené léčby, skoro hodinu sáhodlouze vysvětloval, čímže to naše fenka trpí a o co se jedná. Nedbal vůbec na mé upozorňování, že tento problém znám a že bych raději uvítala, aby nás poslal na CT a na okamžitou operaci, jenom mluvil a mluvil.

Po té hodině jsem se rozhodla, že to tady nemá smysl a rozjela se přímo do Brandýsa. Přítomný veterinář mi fenku jenom zakanyloval a poslal mne domů s tím, že příští den bude operace. Bohužel naše Eli měla takové bolesti, že strašlivě naříkala a já to už nemohla vydržet. I když jsem v té době měla tříměsíční miminko, poprosila jsem manžela, aby nás odvezl znovu do Brandýsa, kde budu požadovat okamžitou operaci. Nechali si ji tam a já i s miminkem odjela s pláčem domů.

Druhý den jsem na veterinu volala, zdali už je Eli po operaci a jak se jí daří. Sdělili mi však, že se nepodařilo protečení kontrastní látky a další pokus bude až v pondělí, tedy tři dny po vyhřeznutí ploténky. V pondělí byla Eli operována až v 18 hodin. Po deseti dnech pobytu jsme si ji odvezli domů. Jenomže fenka stále nechodila.

Následující půlrok proběhl neustálými kontrolami v Horních Počernicích, ale léky nezabíraly a fenka nechodila ani se sama nevyprazdňovala. Po této době přistoupil Dr. Vlach ke druhé operaci, ale ani po dalších třech měsících se Eli vyprázdnit se sama či chodit nepodařilo. Byla jsem zoufalá.

Obrátila jsem se proto na specialisty ve Stodůlkách, protože jsem už z fenečky byla zoufalá. Tam ji prohlédli a sdělili mi, že pejsek byl operován pozdě a že již nikdy nebude chodit a nikdy se neuzdraví. Nakonec, aby se naše Eli už tolik netrápila, byla uspána navždy.

Proto bych chtěla upozornit všechny majitele pejsků, aby se v případech vážného onemocnění hned obraceli na skutečné odborníky, protože dle mého názoru veterináři u Dr. Vlacha jimi nejsou. Dvě operace, z toho ta druhá naprosto zbytečná, i veškeré léčení a návštěvy nás stály velké peníze a výsledek? Eli musela být utracena. Naprosto zbytečně, jak mi sdělili ve Stodůlkách, kdyby byla operována hned a dobře, mohla nám rozdávat radost i dnes.“

J.Vachutková

Smutný dopis, že?  A nejhorší na tom všem je fakt, že si veterináři účtovali za vše, tedy i za kontroly, velké peníze. Majitelé je však zaplatili rádi, jednalo se přece o jejich miláčka. Naprosto zbytečně, fenečka Eli  péči veterinářů nepřežila.  

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.