Město očima nezávislého člověka

Volby se kvapem blíží

30.09.2013 11:52

Předčasné volby, po rozpuštění sněmovny samotnými poslanci, už pomalu klepou na dveře a předvolební kampaň se rozjela na plný plyn.

V pondělí 23. září se konala na brandýském náměstí předvolební schůzka s občany, voliči, s kandidáty našeho kraje, ale i města s voliči v podání sociální demokracie. Mimo krajského volebního leadera ČSSD a dalšího kandidáta, se těm, kteří v ono pondělní odpoledne dorazili na brandýské náměstí, představil i občan našeho města, poslanec bývalé sněmovny a zastupitel města Stanislav Huml.

 

 

Foto: Jana Blažková a Dagmar Altmanová

Je zajímavostí, že se na jeho vystoupení a debatu s lidmi, přišli podívat i představitelé města v osobě starosty Ondřeje Přenosila (ODS) a jeho prvního zástupce Jiřího Nekvasila (TOP 09). Zřejmě se zajímali, čím bude kandidát do sněmovny a zastupitel města Standa Huml oslovovat občany. Jak je vidět z fotografie, pochutnali si i na předvolební klobáse.

Co však bylo na celém tomto volebním mítinku nejzajímavější, ale též nejúděsnější, je chování České pošty. A nebyl to případ první. Již několikrát dostala Česká pošta v Brandýse nad Labem zaplaceno, aby roznesla do všech domácností opoziční noviny Brandýsko – boleslavský Kurýr. A již několikrát se stalo, že i přes uhrazenou fakturu Kurýr roznesen nebyl a občané jej do schránek nedostali. Na rozdíl od radnicí vydávaných městských novin, které za stejných cenových podmínek pošta do schránek roznáší zcela pravidelně.

Před konáním předvolebního setkání kandidátů ČSSD do parlamentních voleb objednala ČSSD tisk šesti a půl tisíce letáků zvoucích občany města na mítink s kandidáty strany. Letáky byly vytištěny. Česká pošta poté dostala zaplacen roznos do všech domácností, neboť ve městě se jich nachází právě šest a půl tisíce. Letáky však rozneseny nebyly, jako při předešlých případech levicově orientované opoziční tiskoviny, a to již nejenže zavání, ale doslova se jedná o diskriminaci levicového subjektu na politické mapě města. V tomto případě bych se vůbec nedivil, kdyby ČSSD podala na poštu trestní oznámení pro podvod, neboť dostala zaplaceno, ale práci neodvedla.

V prvním případě byla omluva oblastního ředitele pošty akceptovatelná, u druhého totožného případu už nikoliv, ale u tohoto případu je naprosto zřejmé, že se jedná o úmysl. Představitelé pošty, a nevím, zdali se jednalo jen o zlovůli vedoucí brandýské pobočky nebo o příkaz na neroznášení letáku shora.

Opět se ukázalo, jak je potřebná celková změna klimatu v naší zemi, k čemuž by měly dopomoci i nadcházející volby. Osobně doufám, že na této změně politického klimatu bude mít vliv i kandidát ČSSD Stanislav Huml. Bude to však záležet na každém z nás.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.