Město očima nezávislého člověka

Voliči odmítli změny

20.10.2014 11:52

Sociální demokracie šla do voleb s jediným celkovým slibem – změny na radnici! Jednalo se nejen o změnách v postojích radnice vůči svým občanům, o změnách při informování veřejnosti, jednalo se i o tom, že byla snaha změnit zbytečné vydírání občanů městem, například při vzniku placených parkovacích zón.

Tím, jak voliči projevili svou vůli, dopadly volby tak, že nelze očekávat přílišné změny. Pokud se dojedná koalice Podpora občanů a Naše dvojměstí s tím, že do čela města usedne generál Picek, bude zajímavé sledovat, jak se vyprofiluje složení rady. Aby se naplnilo očekávání vojáků v čele města, muselo by mít vojenské sdružení v radě města většinu, čímž by došlo k opětovnému porušení výsledku voleb. Jinak by totiž starostování Vlastimila Picka nemělo smyslu, pokud by měl vítěz voleb většinu v radě města, neprosadil by starosta nic, co by dvojměstí nechtělo a nastala by tak schizofrenní situace.

Volby ukázaly, že občané města, kteří k nim přišli, si zřejmě až tak změnu nepřejí, neboť jinak by museli vědět, že pod velením dalšího z generálů žijících ve městě, se toho pro lidi příliš neudělá, dokonce se domnívám, že vše pojede v naprosté shodě s tím, jako to bylo za velení ODS a TOP 09. Asi byli občané natolik spokojeni, že dali vojákům tolik hlasů, že fakticky budou opět o městu rozhodovat bývalí vojáci.

Domníval jsem se, že lidé budou spíše volit starousedlíky, rodáky, u kterých je vyšší předpoklad úzkého vztahu k rodnému městu, bohužel jsem se mýlil. Občané, voliči dali přednost jednak lidem, kteří se do města přistěhovali a jednak vojákům, o kterých předtím nebylo vůbec slyšet. Ruku na srdce, kdo z vás, čtenářů Brandýských novin před volbami věděl, že bývalý ministr Nečasovy vlády má trvalé bydliště v našem městě? Přiznávám se, že já to nevěděl, stejně tak jsem donedávna nevěděl, že u nás má trvalé bydliště další z bývalých náčelníků generálního štábu, generál Kostelka.

Jsem velice zvědav, neboť další informace o tom, zdali ještě probíhají koaliční jednání či nikoliv, nemám. Nevím ani, jak se nakonec situace vyvrbí a kdo vlastně bude o městu rozhodovat. Co se týče nás, jako opozice, budeme mít opět nulovou šanci něco ze svých volebních slibů splnit. Jsem přesvědčen, že pokud nastane situace se starostou generálem a většinou vojáků v radě města, neprosadíme zase ani ň. Tak to prostě u nás chodí. A změny, které jsme slibovali, opět nenastanou.

Vladimír Kapal

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.