Město očima nezávislého člověka

Výběrové řízení se zrušilo

07.03.2014 12:01

Městu dodávala dříve jedna firma veškeré kancelářské potřeby a druhá firma zajišťovala úklidové práce ve všech objektech radnice. Smlouvy však končily, a tak rada města vypsala výběrové řízení, ve kterém obě činnosti spojila.

Ukázalo se však, že toto řešení dobré nebylo. Na poptávku firem o cenové nabídky byla městu doručena pouze jedna nabídka, a to ještě na dodávku kancelářských potřeb a opět pouze jedna nabídka na druhou část zadání výběrového řízení. Hodnotící komisi tak nezbylo nic jiného, po otevření došlých obálek, než navrhnout radě města, aby celé výběrové řízení bylo zrušeno. Zákon o veřejných zakázkách v § 84, odst.1, písmeno e) totiž zcela jasně říká, že pokud se do výběrového řízení přihlásí pouze jedna firma či jediný zájemce, výběrové řízení musí být zrušeno.

Radě města tak nezbývá nic jiného, nežli po nezbytných administrativních procesech, vypsat výběrové řízení nové. Logické by bylo, aby byla výběrová řízení dvě, a to každé na dodávku jedné služby, aby se poslední zkušenost neopakovala.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.