Město očima nezávislého člověka

Vyhláška o omezení výherních automatů je stále v nedohlednu

13.07.2012 20:26

Již více než dva roky se připravuje Obecně závazná městská vyhláška o provozování výherních hracích automatů. Ještě v době, kdy působil ve funkci místostarosta Bohumil Javůrek, splnil úkol zadaný zastupitelstvem a perfektně zmapoval jak současná umístění automatů, tak i navrhl místa, na kterých by automaty umístěny být nesměly.

Jednalo se především o místa v blízkosti škol a dále místa, kde by se neměli zdržovat potenciální závadné osoby. Na veřejném zasedání zastupitelstva se však návrh na vyhlášku, která by obsahovala výčet povolených, ale i zakázaných, míst pro výherní hrací automaty, a to všech typů, setkal s prudkým odporem provozovatelů automatů, kteří by jejich vypovězením z vyjmenovaných míst, přišli o značné zisky. Tehdy argumentovali i tím, kolik peněz z provozování automatů odvádějí městu a jejich omezením by město dostávalo peněz méně.

Po tomto, místy velmi emotivním a bouřlivém jednání zastupitelstva, se o vyhlášce přestalo hovořit. To ovšem neznamenalo, že by město na její přijetí zcela rezignovalo. Ak Pejchal tuto vyhlášku připravuje a její znění předloží k posouzení radě města, a ta následně zastupitelstvu.

Na jednání rady města 26.7. požádal starosta Ondřej Přenosil o prodloužení termínu předání vypracované vyhlášky radě města až do data 31.10.2012 a rada jeho žádosti vyhověla.

To znamená, že se letos vyhlášky o výherních hracích automatech už nedočkáme a s největší pravděpodobností o ní bude zastupitelstvo jednat až v závěru roku, čímž by vyhláška mohla vstoupit v platnost od počátku roku příštího.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.