Město očima nezávislého člověka

Vyřazená firma se odvolala k ÚOHS

24.01.2014 15:08

Společnost AWT Rekultivace se zúčastnila výběrového řízení na akci „Revitalizace Houštecké tůně II. a III. etapa“ Hodnotící komise ji zřejmě z důvodu nesplnění všech zadaných podmínek ze soutěže vyřadila, což je v naprosté většině podobných případů zcela běžné a především z hlediska zákonů odůvodněné.

Většina vyřazených firem po obdržení dopisu se zdůvodněním proč a z jakých příčin byla ze soutěže vyřazena, tento fakt uzná, ale jsou i firmy, které se s vyřazením smířit nechtějí a poté se odvolají k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Přesně tento postup zvolila firma AWT Rekultivace a odvolala se k úřadu do Brna. V naprosté většině případů podobná odvolání ke zrušení soutěže a vypsání nové soutěže nevedou, i když i to se stává. Byli jsme toho například svědky při první veřejné soutěži na revitalizaci brandýského náměstí, která byla pro pochybení zadavatele, tedy radnice, zrušena a musela být vypsána soutěž nová, tehdy už bezchybná. Ale tam se jednalo o něco úplně jiného.

Tím, že se firma odvolala, se však počátek akce prodlouží, neboť až do ukončení řízení odvolání a výnosu ÚOHS, nesmí město s vítěznou firmou začít na díle pracovat. Jak dlouho se bude čekat na výnos úřadu nikdo neví, ale již dnes je jisté, že se práce na obnově Starého Labe pozdrží o dva až tři měsíce.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.