Město očima nezávislého člověka

Výstava Růžová zahrada, Senior handicap, Lázeňský veletrh a Šikovné ruce našich seniorů

04.06.2013 12:30

Každoročně v půlce června se koná na Výstavišti v Lysé nad Labem kvarteto oblíbených výstav Růžová zahrada, Lázeňský veletrh, Senior handicap a Šikovné ruce našich seniorů. Příležitost pro lidi všech věkových kategorií dozvědět se mnoho zajímavých informací, podnětů a praktických rad všeho druhu.

Nejmladší ze čtveřice výstav, Růžová zahrada, probíhající na ploše větší než 1500 m2 nejvíce přitahuje návštěvníky atraktivním květinovým aranžmá, především z růží, lilií a dalších květin,  doplněné balkónovkami a hrnkovými růžemi, spolu s doplňkovou zelení a nádhernými vazbami z dalších okrasných květin. Odborníci v poradenských centrech poradí návštěvníkům jak bojovat proti škůdcům, s výběrem zahradní techniky a mechanizace, dokonce i ohledně hnojiv a kvality zahradního nábytku. Venkovní plocha nabídne velmi oblíbené Zahradnické trhy, na nichž bude možné koupit i další rostlinný materiál přímo od českých pěstitelů a potřeby pro zahrádkáře. Součástí expozice Růžové zahrady bude Grafin Diana, Constanze Mozart a Soiuvenier de la Malmaison, vzácná odrůda starobylé růže.  Budete svědky křtu

nově vyšlechtěné odrůdy růže „ Marie Henriette“ na počest hraběnky Chotkové u příležitosti 150. výročí jejího narození.

Lázeňský veletrh příchozím představuje nejenom Lázeňské domy, ale i možnosti rehabilitační a relaxační péče či wellness pobytů. Někteří vystavovatelé budou dokonce poskytovat odborné služby přímo v průběhu veletrhu. Kromě lázeňských subjektů se představí i prodejci léčebných doplňků, stravy a rehabilitačních přístrojů. V nabídce budou špičkové produkty inspirované nejen přírodou, ale i nejnovějšími poznatky vědy a výzkumu. Jejich jedinečnost spočívá v naprosté čistotě surovin a nekompromisní kontrole dle podmínek pro výrobu a distribuci léků.

V odborné části výstavy Senior handicap najdou návštěvníci nabídku pomůcek a služeb pro různé druhy zdravotních postižení, poradny a workshopy. Prezentovat se rovněž budou zařízení sociální péče, též zboží nezbytné pro každodenní život handicapovaných.

Naprosto výjimečnou částí se stala výstava Šikovné ruce našich seniorů, jež se uskuteční ve čtrnáctém  ročníku, a která je sestavena z více jak tří a půl tisíc exponátů z oblasti vyřezávání, háčkování a výtvarných umění, které zaplní celou výstavní halu.

Výstavy proběhnou 13. – 16. června,  každý den od 9.00 – 17.00 hodin.

V doprovodném programu vystoupí  mimo jiné Jitka Zelenková, dětský balet na téma Šípková Růženka,  Jiřina Bohdalová, Jiří Krytinář, Bára Štěpánová, Vlastimil Harapes , budete moci soutěžit o hodnotné ceny, posedět ve stylové kavárně a ochutnat jihomoravské víno. Podrobný program na www.vll.cz.

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.