Město očima nezávislého člověka

Vznikne Síň slávy sportovců města

08.04.2014 09:37

Město, především pak Stará Boleslav, se nezapomenutelně zapsala zlatým písmem do análů světového sportu. Především Emil Zátopek zde, na tehdy jedné z nejkvalitnějších Siberových drah na světě, vytvořil mnoho světových rekordů. U jednoho z nich, u světového rekordu v hodinovce, jsem tehdy byl přítomen a byl to pro mne, coby malého kluka, zážitek na celý život. Později se ve Staré Boleslavi připravovalo mnoho skvělých sportovců na olympijské hry, například oba naši skvělí desetibojaři Dvořák a Šebrle a s oběma jsem strávil příjemné chvíle při rozhoverech, ale nejen jen s nimi, ale i diskařem Bugárem a mnoha dalšími. Proto všemi deseti podporuji návrh sportovní komise, která radě města navrhla vznik Síně slávy sportovců v našem městě.

Při vzniku této síně by se, podle kulturní komise, mělo jednat přibližně o deset sportovců, občanů města, kteří se svými výkony zasloužili o proslavení města. Každým rokem by se poté měla Síň slávy doplňovat dalšími významnými osobnostmi městského sportu. Do konce října letošního roku poskytne prostory pro Síň slávy sportovců Oblastní muzeum Praha východ, následně by měla být síň umístěna do prostor města. Zápis z jednání rady města však bližší umístění neuváděl. Její umístění, vybavení a specifikaci, by měl zajistit odbor kultury a cestovního ruchu. Do muzea, kde bude síň na půl roku umístěna, by měla stát výroba panelů cca 15.000 Kč a výrobu bude hradit OKCR. 

Slavnostní zahájení Síně slávy sportovců města proběhne vernisáží dne 26. 4. 2014 od 15 hodin, poté, v 16 hodin bude odstartován běh městem.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.