Město očima nezávislého člověka

VZPOMÍNKA

08.11.2012 17:32

Po přečtení smutného, ale pravdivého článku „ Brandýský absurdistán“jsem zavzpomínal na minulé dění.

Takže první vzpomínka.

Když občas projíždím v brandýské části města kolem objektu „Starý soud“, zavzpomínám a padne na mne smutek.. Tento objekt nebyl v nejlepším stavu, ale byl částečně využíván.

Pak přišla nabídka od cizího státního příslušníka, že má zájem tento objekt odkoupit.

Dovolil jsem si doporučit neprodávat cizinci o kterém nic nevíme. V té době byly běžné „likvidační“ nákupy podstatně většího rozsahu. Většina zastupitelů byla jiného názoru. Dala se asi přesvědčit panem inženýrem – zastupitelem, jakým dobrým předpokladem, pro vylepšení tohoto objektu a jeho využití, je tento zahraniční zájemce.

Vzpomínám i na dopis zaslaný zastupitelům, ve kterém tento zájemce popisoval jak spodní část objektu bude využívána ke kulturní a vzdělávací činnosti. Vrchní část bude využita pro ubytování mladých, kteří sem budou přijíždět ze zemí EU. A město Brandýs nad Labem se stane známé v celé EU.

Tomuto zájemci bylo vyhověno, ale mám dojem, že kladný výsledek prodeje se ani po letech nedostavil. Ale možná žiji v omylu a mladí z EU i občané našeho města jsou nadšeni stavem objektu a jeho využíváním.

Pokud se to nadšení ještě nedostavilo, tak by se snad ti zastupitelé, kteří tehdy prodej odsouhlasili (a i dnes jsou v zastupitelstvu města), stavební úřad a památkáři , měli hlasitě zeptat :CO PRO ŘEŠENÍ DĚLÁME?

Již se těším na jejich odpověď. PŘÍŠTÍ ROK TENTO OBJEKT ANI NEPOZNÁTE.

A pak nám bude o trochu radostněji.

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.