Město očima nezávislého člověka

Z hrůzy na Kralupské se staly byty

07.03.2013 11:57

Po celá léta stál rozestavěný bytový dům v ulici Kralupská a hyzdil okolí. Od počátku jeho výstavby jej provázely podivnosti a problémy. Stavba započala nejen bez stavebního povolení, ale dokonce i bez územního rozhodnutí a stavební úřad dokonce nařídil jeho zbourání. A jako obvykle se nestalo nic. Torzo domu stálo dál.

Hledala se odpovědná firma, ale nenašla se. Ta původní se totiž prodala jakémusi mladíkovi, který byl nedohledatelný, a to ani pomocí policie. Firma, která nakonec tu původní včetně rozestavěného domu koupila, ho ale zřejmě našla a obchod mohl být uskutečněn. Stavba se poté opět rozeběhla.

Nyní je stavba bytového domu před dokončením a práce běží naplno. Město má v okolí domu své pozemky a rada města nyní uzavřela s firmou Hélios Tech. a.s. dohodu o spolupráci spočívající ve výstavbě 28 parkovacích míst o celkové výměře 402 m2 a dále pak o vybudování komunikace o výměře cca 296 m2 a chodníků o výměře 296 m2. Firma se zároveň zavázala, že vybuduje i dětské hřiště o výměře cca 210 m2.

Rada města, na základě této dohody, po zaměření a kolaudaci, převezme uvedené stavby do svého majetku za částku 1000 Kč bez DPH.

Znamená to, že se konečně za Kralupskou ulici již město nebude muset stydět.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.