Město očima nezávislého člověka

Z Probošťáku zmizí skluzavka

16.07.2012 16:26

Vodní skluzavku – tobogán – postavil v devadesátých letech soukromý podnikatel a provozoval ji na pronajatém pozemku. Poté se nedohodl s tehdejším pronajímatelem areálu Kundrátem a tobogán osiřel.

Bez provozu a bez patřičné údržby začal plechový tobogán rychle chátrat. Pak, bylo to dne 19.10. 2005, tedy za starostování Daniela Procházky, město skluzavku za 20. 000 Kč koupilo.  Do provozu se však stále rezavější tobogán, ani za vlastnictví města, neuvedl.

Až letos na jaře, přesně dne 14. května byla provedena revize a bylo zřejmé jak dopadne. Kvůli nadměrné korozi bylo městu odborníky doporučeno, aby město nechalo tobogán odstranit. Všichni, kdož se už vloni na Probošťáku objevili a na tobogán se podívali, věděli, a to i bez odborné revize, že nic jiného než zbourání se s rezavou skluzavkou nedá dělat.

Letos v létě proto byly osloveny firmy, které měly nabídnout, za jakých podmínek by tobogán odstranily. Rada města z došlých nabídek vybrala jako nejlepší nabídku firmy Jindřich Bursík – Zahradní služby, která nabídla, že tobogán odstraní bezplatně a jako odměnu za práci si ponechá peníze získané za její prodej do kovošrotu.

Smlouva na odstranění skluzavky by měla být podepsána nejpozději do 31.7.2012 a následně by měla skluzavka z areálu zmizet. Především pro dětské návštěvníky je škoda, že se skluzavce po celá léta nevěnovala pozornost, protože když ještě byla v provozu, má vnoučata na ní jezdila celé odpoledne a já za ně platil a majiteli nechal docela slušně vydělat.

Teď už se s největší pravděpodobností podobná atrakce v areálu neobjeví. A děti mají prostě smůlu.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.