Město očima nezávislého člověka

Začne REFEUDALIZACE v českých zemích?

23.08.2013 12:37

Značnou část tohoto léta jsem prožil v různých archivech a netušil jsem, že i při studiu archivních materiálů se setkám s teď už zase aktuálním tématem církevní restituce.  Jeden vysoce postavený pracovník Národního archivu, s kterým jsem měl možnost hovořit, mi v jednom rozhovoru potvrdil, že archivy hrají jednu z klíčových rolí při vracení církevního majetku. Církve budou muset zkrátka prokázat, že jim zabavený majetek patřil. Stačí, aby se v archivech ztratily určité dokumenty, a např. katolické církvi se bude vracet i majetek, který jim nepatřil ani před rokem 1948.  Jiný pracovník archivu mi s úsměvem potvrdil, že krádeže v archivech nejsou nic neobvyklého a leccos se může účelově ztratit. Myslí si, že již teď existují specializované skupiny, které se budou snažit prostřednictvím církví vylákat pomocí těchto fíglů ze státu obrovské majetky. V souvislosti s tím se očekávají nájezdy účelových zlodějů důležitých důkazů a archiválií. Právě v těchto dnech již archivy posilují bezpečnostní opatření. 

Tento pracovník archivu, kterého raději nebudu jmenovat, protože bezpáteřní Kalouskovsko-klerikální chapadla jsou stále ještě mocná, prohlásil jednu zajímavou větu: „Církevními restitucemi začne refeudalizace v českých zemích“. O co vlastně jde? Je to naprosto jednoduché.  Jedná se o snahu určité části politického spektra (především TOP09+ODS) tu znovu vytvořit z určitých lidí a skupin elitu, která zkrátka pomocí peněz a obrovského majetku bude ovládat masy obyčejných lidí. Vše pod taktovkou katolické církve. Obrovský státní majetek se teď přesune do rukou několika málo lidí, hlásajících pokoru a skromnost, kteří jsou sami oblečení v hadrech za statisíce a ověšeni zlatem, a kteří (ne)věří na nesmysly, které už dávno vyvrátila např. evoluční teorie.  Každému je jasné, že kárka jménem Nečasova vláda drkotala prakticky jen k jedinému cíli – připravit stát o tyto obrovské majetky a ještě jako bonus nadělit především katolické církvi miliardové částky v souvislosti s tzv. církevním vyrovnáním. Jakmile byl tento cíl splněn, ztratila existence vlády, která úspěšně prohloubila mizérii snad ve všem, co se dalo, smysl. Pod zcela zavádějícím heslem, co bylo ukradeno, musí být vráceno, se hlásalo ospravedlnění krádeže století pod názvem církevní restituce.  Koho tenkrát pohoršovalo to, že tyto hesla vykřikoval jeden z nejproslulejších polistopadových šibalů Kalousek, mohl se bohužel jen dívat. Už jen fakt, že se katolická církev prahnoucí po majetku spojila s tímto superhříšníkem, hovoří za vše.  Nikoho nezajímalo, že právě majetek katolické církve byl leckdy také nakradený, doslova vyždímaný z obyčejných lidí, kteří museli staletí platit desátky a církevní poplatky, bez nichž by jim ani neodsloužili pohřeb. Katoličtí papalášové si pak nezřízeně žili, aniž by někdy museli vůbec sáhnout na práci. Zákon umožňující církevní restituce, tehdy už nedůvěryhodná koalice v parlamentu doslova protlačila. Vše samozřejmě stvrdil svým podpisem tuneldědek Klaus.

Přesto, že komunisty nemám zrovna v lásce, jsem velmi rád, že se nyní vrátili k tématu církevních restitucí a chtějí po volbách uspořádat referendum týkající se právě církevních restitucí.  Byl bych ještě radši, kdyby s nimi ČSSD na tomto poli aktivně spolupracovala. A není to téma jen pro levici. Znám i spoustu pravicově orientovaných lidí, kteří nad církevními restitucemi skřípou zuby. Demokracie je vláda lidu, ne vláda elit, založených na majetku a penězích. Pokud bude referendum uspořádáno, bude jasné, jaký je právě většinový názor lidí.  Udělejme STOP postupující refeudalizaci a nenechme tu znovu vyrůst samozvané katolické elity s jejich poskoky, pokoušejícími se zničit to, co se tu vybudovalo v samostatném Československu po roce 1918.  Dějiny ukázaly, co jsou zač. Teď už se na to nemusíme jen nevěřícně dívat – máme to teď ve svých volebních rukou…..

Lukáš Peldřimovský

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.