Město očima nezávislého člověka

Začnou nás odírat parkovací automaty

11.08.2012 13:12

Jakmile se rada města (RM) rozhodla, že zpoplatní pomocí parkovacích automatů parkování v centrech obou částí města a jejich okolí, okamžitě vypsala veřejnou zakázku malého rozsahu a obeslala tři firmy, z nichž ta slovenská se k poptávce vůbec nevyjádřila. Vybíralo se tedy pouze ze dvou firem.

Poptávka zněla na dodávku deseti kusů parkovacích automatů na nájem a servis na dobu dvou let. Hodnotící komise ve složení: J. Kolář, J Volek a J. Katuš se dne 30.7. v 16.00 hodin sešla  a ze dvou nabídek vyhodnotila jako lepší nabídku firmy City Parking Group s.r.o. z Prahy. Komise zároveň doporučila RM uzavřít smlouvu o poskytování služeb za cenu 1.072.800 Kč včetně DPH na dva roky. 

Smlouva platí od 2.8.2012 do 31.8.214. 

Je velmi zajímavé, ale i podivné, že veřejnou soutěž vyhrála právě firma, která pro město zpracovávala podrobnou studii o dopravě v klidu, což nedělala samozřejmě zadarmo. Je neobvyklé, aby firma, která pro zadavatele zpracovává studii se zároveň zúčastnila veřejné soutěže na totéž. I naprostému ignorantovi musí být zcela jasné, že si studii firma zpracovala přesně tak, aby veřejnou soutěž vyhrála. Navíc byly obeslány jenom tři firmy a bylo předem jasné, že Slováci k nám nepůjdou. 

Po celá dlouhá léta se na obou náměstích a v přilehlých ulicích parkovalo zadarmo a nikdy zde nevznikaly žádné konfliktní dopravní situace, třeba že by parkující vozidla zamezila průjezd a podobně. Tam, kde by se parkování mělo řešit, a kde konfliktní situace vznikají, tedy na sídlištích, se parkování neřeší, ale tam, kde by město mohlo od lidí, kteří do centra prostě musejí, získat do rozpočtu peníze, tam se parkovací automaty nacpou. 

Jsem naprosto přesvědčen, že zpoplatnění parkování na náměstích je jenom další odírání vlastních lidí a jejich trestání za to, že ve městě vůbec žijí. Zpoplatňování parkování v centrech měst, a naše město není výjimkou, je jenom snaha z lidí dostat další peníze.

Navíc, i když lidé u automatu zaplatí a jejich vozidlo bude odcizeno nebo poškozeno či vykradeno, město neponese vůbec žádnou odpovědnost, neboť se nejedná o hlídané parkoviště, ale pouze o zpoplatněné. A to je zrůdnost! 

Stejně tak jsem přesvědčen, že vedení města bude mít i nadále pro sebe vyhrazené parkoviště, samozřejmě zdarma, jak jinak. Naši nejvyšší představitelé jsou přece něco víc nežli my, obyčejní lidé, a ti že by měli něco platit, třeba rezidentská stání? Ani náhodou! 

Jsem zásadně proti zpoplatnění parkování na veřejných komunikacích, platíme přece daně a odmítám se nechávat okrádat, jsem též zásadně i proti tomu, že o veřejných zakázkách malého rozsahu rozhoduje jen sedm lidí ze sedmnáctitisícového města a nikoliv všichni zastupitelé. Takhle o našich penězích mnohdy rozhodnou, klidně i proti vůli většiny města, pouze čtyři lidé. Není to podivné? 

A kdože tedy o nás bez nás rozhoduje? No, přeci naši radní. Tady je jejich seznam, aby lidé věděli, kdože je připravil o další peníze: Starosta Ondřej Přenosil (ODS), místostarosta Jiří Nekvasil (TOP 09), místostarostka Nina Nováková (TOP 09), Eva Štíbrová (ODS), Miroslav EMR (ODS), Daniel Procházka (SNK) a Josef Dašek (ČSSD – ovšem bez mandátu vlastní strany, takže je sám za sebe). 

Tito lidé rozhodli o tom, že opět budeme muset platit za nic, jenom za to, že bychom chtěli zastavit a stát na veřejné komunikaci. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.