Město očima nezávislého člověka

Žádné CD jsem nedostal

14.09.2014 09:52

Okamžitě po zveřejnění článku o zařazení schválení územního plánu do programu veřejného zasedání zastupitelstva 18. 9. se mi ozvala tajemnice městského úřadu Irena Tučková s tím, že v obálce se zaslanými materiály by mělo být i CD, na kterém měly být nahrány i připomínky občanů k územnímu plánu.

Obálka mi do schránky došla poškozená, byla ve spodní části téměř do poloviny roztrhnutá. Nevím, kde, ani kdy se to stalo, nevím, zdali právě tímto otvorem CD vypadlo, vím však jistě, že mi žádné CD nedošlo.

 Ale není to podstatné, to podstatné je v tom, že kdyby se bývala tajemnice neozvala, vůbec bych se nedozvěděl, že CD s materiály k územnímu plánu bylo do obálek zastupitelům vkládáno. A dozvědět jsem se to ani nemohl, neboť v příloze k těmto materiálům bylo uvedeno pouze toto, a cituji doslova:

Vážené zastupitelky, Vážení zastupitelé,

V příloze Vám zasíláme pozvánku spolu s podklady na 32. veřejné zasedání zastupitelstva města. Návrhy smluv k bodům č. 5, 6 a 12, dále podklady k bodům č. 8, 9 a 13 rozešleme elektronicky co nejdříve po jejich obdržení a písemnou formou je obdržíte před jednáním zastupitelstva města.

A následoval pozdrav a podpis. Nikde v tomto textu nebyla uvedena ani řádka o tom, že součástí zaslaných materiálů bylo i CD s dalšími podklady. Pokud by to v tomto listu totiž uvedeno bylo, okamžitě bych se po CD začal na radnici poptávat. Ale jelikož o CD nebylo uvedeno ani slovo, vůbec jsem netušil, že by v obálce nějaké CD být mohlo a kdyby radniční pracovníci mé články nečetli, nikdy bych se to ani nedozvěděl. I to vypovídá o tom, s jakými problémy se zastupitelé setkávají.

Faktem ale zůstává, že mi chybějící podklady k jednání zastupitelstva byly okamžitě zaslány elektronicky ještě týž den, za což pracovníkům radnice, kteří se na zaslání podíleli, velice děkuji.

Vladimír Kapal

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.