Město očima nezávislého člověka

Zahrádkáři dostali výpovědi. Kaufland bude!

03.03.2014 13:30

Aniž by měla rada města od zastupitelstva jasný souhlas se směnou pozemků, o tom, že jí naprosto ovládaná koalice, spolu s některými zastupiteli, kteří se hlásí k opozici, směnu odhlasuje, již naprosto počítá.

Proto na svém zasedání rozhodla, že devíti zahrádkářům pošle výpovědi z nájemního poměru z pozemků, na kterých byly po celá desetiletí zahrádky. Nájemní smlouva byla kdysi uzavřena mezi městem a Českým svazem zahrádkářů Brandýs nad Labem se šestiměsíční výpovědní lhůtou.

Koalice, podpořena několika opozičními zastupiteli, na veřejném zasedání zastupitelstva dne 18. 12. 2013 prosadila zahájení administrativních kroků k přípravě směny pozemků, čímž dala jasně najevo, že upřednostní zájem řetězce před místními lidmi. Pro toto usnesení hlasovali i všichni členové TOP 09, i když na veřejném slyšení s občany prohlásila místostarostka Nováková před více než šedesáti svědky, a to i z řad zahrádkářů, kteří tehdy pozváni nebyli, že ani ona, ani členové její strany v zastupitelstvu, pro směnu pozemků pro Kaufland ruku nezvednou. Jak je vidět z hlasování z 18. 12. 2013, nejen ona, ale i ostatní členové TOP 09 změnili názor a rázem zapomněli, že ve svém volebním programu měli uvedeno, že všemi prostředky budou proti výstavbě Kauflandu v Brandýse. Inu, časy se mění a názory, jak je vidět, též.

Je tudíž naprosto jasné, že v místech, kde byla zeleň, ovocné stromky a další plodiny včetně květin, bude nevzhledná krabice, parkoviště pro více než stovku aut, hluk, prach a chaos. Tato koalice a rada města opět prokázala, že jde proti občanům města, ostatně na příkladu pískovny jatek, to bylo naprosto stejné.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.