Město očima nezávislého člověka

Zahrádkáři, rada rozhodlo o vás, bez vás!

07.10.2012 14:58

O tom, že rada města (RM) s největší pravděpodobností pozdržela zápis ze svého jednání, kde se hovořilo o směně pozemků na výstavbu Kauflandu, aby se k zastupitelům nedostal dříve, nežli se konalo veřejné zasedání zastupitelstva, jsem již psal.

Fakt, že se opět s největší pravděpodobností RM již s investorem pro Kaufland dohodla, svědčí zápis z jednání RM ze dne 26.9. Uvádí se v něm, že město, přesněji RM, tedy pouze sedm lidí, ale v tomto případě pouze pět radních, kteří byli přítomni, již zadalo ocenění všech pozemků souvisejících se směnou za účelem výstavby Kauflandu, a to jak městských, tak i soukromých.

Zároveň se RM (5 lidí) usnesla, že zahájí jednání se zahrádkáři a do jednání zapojí i investora o případných kompenzací za majetek zahrádkářů. Ale to zdaleka není všechno, odbor majetku města již vytipoval dva následující pozemky, a to v kú Brandýs n/L, pozemek pč 479/23 o výměře 8.383 m2, kde by mohly eventuelně vzniknout nové zahrádky. Jenomže dle územního plánu města (úp) se však jedná o území všeobecně obytné, tudíž by zde zahrádky byly opět jenom dočasně, než by se našel někdo, kdo by pozemky koupil a stavěl na nich. A zahrádkáři by se opět museli pakovat, neboť v nájemních smlouvách se zahrádkáři by opět byla roční výpovědní lhůta bez možnosti odporu. Zatím se však žádný zájemce neobjevil.

Dále byl vytipován pozemek  v kú Stará Boleslav čp 2130/11 o výměře 20.163 m2, který má dle úp tu výhodu, že je zde pěstební plocha. Ale jak město s úp nakládá víme všichni, stačí dvanáct lidí a úp se změní. Tento pozemek je však obtížně dostupný a v mělo jej v nájmu Zemědělské družstvo Brandýs n/L. Pozemek patří městu, a proto existuje s družstvem nájemní smlouva, kde je však uvedena roční výpověď, a to vždy k datu 1. října každého roku.

Rada města se rozhodla, že podá družstvu výpověď tak, aby se termín stihl. To tedy znamená, že RM má jasno. Kaufland dostane zelenou, pětadvaceti zahrádkářům se zahrádky zničí a nabídne se jim pozemek až ve Staré Boleslavi a ještě obtížně přístupný. Nádherně lidský přístup ke svým občanům, že? Z tohoto usnesení též zcela jasně vyplývá, že RM o směně pozemků se zastupiteli nehodlá vůbec diskutovat. Pět lidí se s Kauflandem dohodlo a ostatním zastupitelům do toho nic není. Tak to dle chování a jednání RM vyplývá.

Když chtěl investor stavět obchoďák na svém pozemku, mohli se někteří obyvatelé Zeleného údolí zbláznit a dokonce si pozvali televizi. Titíž občané však nyní mlčí. A proč? No, protože se krabice nebude stavět u nich, ale jinde. A tam se mohou třeba zahrádkáři postavit na hlavu. Občanské sdružení ze Zeleného údolí to přece nezajímá, hlavně, že oni budou mít klid.

Jednání a chování RM vůči obyvatelům města je stále asociálnější. Chová se stylem po nás potopa. Doufal jsem, že parlament přijme novelu zákona o obcích, kde by se všemocnost RM omezila a větší prostor by dostal kolektivní orgán – zastupitelstvo. Podle vyjádření Karoliny Peake včera v televizi se opět bude jednat jen o kosmetickou a nic neřešící změnu.

Lidem se snad začne lépe žít až tyto vládnoucí strany, pupeční šňůrou propojené s korupcí, navždy spadnou na smetiště dějin. A to i v našem městě.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.