Město očima nezávislého člověka

Zahradní techniku Brandýs by měl znát každý zahrádkář

16.05.2012 12:38

A nejenom zahrádkáři, ale i majitelé domů, chalupáři či kutilové. V obchodě totiž najdou vše, co k životu potřebují, a to v té nejvyšší kvalitě a za velmi příznivé ceny.

A co že v obchodě sídlícím v ulici F. X. Procházky 24/7 v Brandýse nad Labem, starousedlíci tuto ulici spíše znají pod názvem Kostelní, nabízejí? Při stále se zvyšujících cenách plynu stále více majitelů rodinných domů přechází na vytápění dřevem. Na to je však potřeba mít kvalitní, výkonnou, ale i cenově přijatelnou motorovou pilu. Firma Husqvarna je v tomto oboru naprostou světovou špičkou a Zahradní technika Brandýs jich nabízí celou škálu, od pil hobby, přes poloprofesionální pily, určené zdatnějším uživatelům až po nejvýkonnější profesionální pily, kterou ocení každý dřevorubec z povolání. 

Řetězové pily se nabízejí s několika délkami lišt a řetězů, od pily hobby o délce lišty a řetězu 38 centimetrů až po ty profesionální s lištou a řetězem o délce 80 centimetrů. Záleží jenom na přání a zdatnosti zákazníka. 

Pro co nejširší nabídku firma nabízí i výrobky dalších světově uznávaných a renomovaných značek, ať už se jedná o japonskou Hondu nebo o nejlepší českou firmu Vari, ale i dalších. Tolik různých typů zahradních sekaček a dalších strojů těchto firem se pohromadě jinde sotva uvidí. Ať už se jedná o travní sekačky na elektrický pohon nebo o motorové, z nichž velmi mnoho typů má i vlastní posun, takže významně ulehčují dřinu.

A ti, kdož mají opravdu velkou zahradu, jistě ocení nabídku různých druhů zahradních traktorů a riderů. Pro vysvětlení, rider je traktůrek opatření pohonem 4 x 4, který zatáčí pomocí středového kloubu, takže je velmi výhodný pro těžší terén s nutností využití malého prostoru k otáčení. 

Obchod též nabízí  velký výběr křovinořezů, jak na elektrický, tak i na motorový pohon, které si dokáží poradit nejenom s vysokou trávou, ale i s poměrně silným křovím. Křovinořezy jsou vhodné i do velmi svažitého terénu, kam by zahradní traktůrky či sekačky zajet nemohly. 

Kdysi, ještě v dobách minulého režimu, bylo u železničního nádraží v Brandýse největší středisko firmy se zahradní technikou značky Vari v tehdejším Československu. Po devadesátém roce se však vytratila. A právě na tuto tradici firma Zahradní technika Brandýs navazuje. Pro zájemce nabízí celou řadu zahradních strojů včetně proslulých malotraktůrků s nimiž lze orat, vláčet, sázet či vybírat brambory a dokonce i provzdušňovat půdu – rotavátorovat ji. Připojení vleku je samozřejmostí. 

Vari, a zdůrazňujeme, že se jedná o českou firmu, však nabízí i bubnové sekačky na trávu s nimiž lze bez problémů posekat i velmi vysokou trávu, se kterou si běžná sekačka nedokáže poradit. Zároveň sekačky Vari zvládnou i tak svažitý terén, na který s jinými sekačkami zajet nelze. 

Majitel Jiří Jonák, který prodejnu v ulici F. X. Procházky provozuje již více než tři roky připomíná: „Našim zákazníkům nabízíme i velmi důležitou službu, která je hojně využívána. Jedná se o veškerý servis zahradní techniky a motorových i elektrických pil všech značek. Zákazník si u nás může nechat vyčistit a seřídit jak elektrickou, tak i motorovou pilu včetně strojního nabroušení řetězu na perfektním stroji, stejně tak seřizujeme veškeré sekačky a traktory i s broušením žacích lišt. Všechny stroje seřízené od nás pak fungují jako nové a nepamatuji si na jedinou reklamaci. Všichni zákazníci byli vždy spokojeni a pravidelně se k nám na údržbu, broušení a seřízení svých strojů, vracejí.“ 

Dalším hitem poslední doby, který firma Zahradní technika Brandýs nabízí a je velmi často požadován, je robotická sekačka Automoover od firmy Husqvarna. Seká naprosto sama a bez jakéhokoliv dohledu a dozoru majitele. Prostě se koupí, umístí na zahradu a problémy s rychle rostoucí trávou jdou mimo zájem majitele zahrady, sekačka si poradí sama. 

„Samozřejmě, že i na tento typ sekaček poskytujeme plný servis a nemusí se jednat jenom o stroje zakoupené u nás, servis poskytujeme výrobkům všech firem,“ dodává Jiří Jonák.

 

Existuje však jeden veliký problém, se kterým se firma Zahradní technika Brandýs potýká. A tím problémem je to, jak ji při neprůjezdném a dlouhodobě rozkopaném brandýském náměstí najít. 

„Denně mi volají lidé, že by k nám přijeli, ale pokud nejsou přímo z města, tak nás prostě v rozkopaném městě nenašli,“ postěžoval si Jiří Jonák, který o problémech s náměstím hovořil i v pořadu České televize. 

Pro všechny, kteří by chtěli nabídky, a to velmi široké a obsažné nabídky, využít, zde máme návod, jak se k firmě dostat. Při příjezdu ať už ve směru od Prahy, tak i od Staré Boleslavi přes objížďku, se musí řidič dostat na silnici vedoucí z Brandýsa k mostům, jedná se o ulici Ivana Olbrachta, od náměstí podél České spořitelny. Před první zákrutou před brandýským zámkem je obchod Oční optika a před ním je odbočka vlevo do poměrně úzké ulice F. X. Procházky. Je na rozdíl od minulosti obousměrná a je slepá. Na náměstí se z ní nelze dostat. Touto ulicí se dojede až k odbočce vpravo na parkoviště, které je z ulice vidět, a právě tam sídlí obchod Zahradní technika Brandýs. Navíc již z ulice F. X. Procházky jsou vidět vystavené zahradní traktůrky firmy. 

Každého zákazníka, který dopravní kalvárii absolvuje a do obchodu dojede, přivítá historická stavba se středověkými krovy, kde firma sídlí a velmi příjemný odborník Jiří Jonák, který všem přáním zákazníka vyhoví k jeho plné spokojenosti. 

A na úplný závěr vyjádření jednoho stálého zákazníka firmy Zahradní technika Brandýs, které hovoří jasně: „Kvůli ceně plynu vytápím velký dům pouze dřevem. Každý rok musím nařezat kolem třiceti kubíků stromů, takže si musím nechat poměrně často brousit řetěz pily. Zkoušel jsem si řetěz nechat nabrousit u jiné firmy, ale byl jsem naprosto zklamán, řetěz byl nabroušen velmi špatně. Když mi nabrousí řetěz pily pan Jonák, je radost s ní pracovat, pila řeže lépe nežli s úplně novým řetězem. Už bych si nenechal brousit řetěz nikde jinde nežli právě tady, i když se sem špatně jede. Každopádně bych pana Jonáka každému jenom doporučil.“

 

Otevírací doba: pondělí až pátek od 8 h. až 17 h.

Webové stránky: www.zahradnitechnika-brandys.cz

Telefon: mobil 604 437 887

            pevná linka 326 906 898

e-mail: j.jonak@email.cz              

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.