Město očima nezávislého člověka

Zajímavé hlášky ze zastupitelstev

15.09.2014 12:24

O přízeň voličů se v říjnových komunálních volbách bude ucházet velice mnoho subjektů. Mezi nimi i obě strany současné vládnoucí koalice, která po celou dobu své existence doslova válcovala opozici. Vůbec přitom nezáleželo na tom, zdali byly návrhy opozice oprávněné, rozumné a městu či občanům v něm by přinesly užitek. Nikoliv. Vše, co navrhla opozice, bylo rázem a šmahem zamítnuto. Podívejme se na to, co vládnoucí strany ústy svých vrcholných představitelů občas prohlašovaly.

Padl ze strany opozice návrh, aby se u autobusového nádraží ve Staré Boleslavi prodloužila otevírací doba čekárny a klozetů. „My jsme se dohodli na této otevírací době a nic na tom nebudeme měnit, protože jsou již podepsané smlouvy,“ sdělil místostarosta Nekvasil. „Ale prodloužení si žádají občané,“ namítla opoziční zastupitelka Hajleková. „Tak mají prostě smůlu. Bude to tak, jak jsem řekl a nic na tom nebudeme měnit,“ odvětil místostarosta Nekvasil. Tak to byla jedna perlička z mnoha, kdyby si dal někdo tu práci a poslechl by si všechny záznamy ze schůzí zastupitelstva, podobných vět a názorů by našel jich jistě mnohem více.

„Jestli si myslíte, že my jsme tady od toho, abychom se nechali od vás, lidí, úkolovat, tak to v žádném případě nejsme. Vy si myslíte, že jsme na jedné straně my a na druhé straně vy, lidé z města, ale to je omyl, my nejsme vaši nepřátelé, my jsme na vaši straně. Jenomže někdy se musíme rozhodnout jinak, nežli byste chtěli vy. Říkáte, že bílé límečky jsou zločinci, schválně jsem si vzala také bílý límeček, ale za žádného zločince se nepovažuju, jen se nenecháme od vás v sále úkolovat, to tedy v žádném případě.“ Takto to řekla další místostarostka města Nina Nováková, když občané, přítomní v sále chtěli, aby město vypovědělo nájemní smlouvu s těžařem, který hodlá otevřít pískovnu přímo ve městě. A je zajímavé, že oba místostarostové jsou z jedné strany, TOP 09. Nevypovídá to o něčem?

Že ne? Tak tedy další citace. Tentokrát též z veřejného zasedání zastupitelstva, jednalo se o letní mimořádné zasedání svolané právě kvůli lhaní kolem pískovny. „Vy tady útočíte na pana Boučka (majitel těžařské firmy), a přitom je to slušný člověk, slušný podnikatel, který má zájem o město a o lidi v něm, vždyť tady žije s vámi. Spíše by mne zajímalo, kolik stáli město právníci při neustálých trestních oznámeních, co podává zastupitel Huml. Měl by si to zaplatit a ne se pouštět do slušného podnikatele.“ Tohle řekl třetí muž kandidátky TOP 09 Moravec. Lze to dohledat na záznamech. Na kandidátce má uvedeno, že je povoláním ekolog. A přitom podporuje člověka, který chce těžit písek přímo ve městě a naproti obytným domům a vytěžený prostor zavážet bůhvíjakým sajrajtem.

Jak to vypadá u jezera, kam se vyklápí zavážka, patřící „slušnému podnikateli“, hovoří naše fotografie. Takto se chová slušný podnikatel? Ne, takhle by to vypadalo naproti obytným domům, kdyby se podařilo pískovnu a následnou zavážku prosadit a otevřít. A toto asi ekologům nevadí. A to se tady lidé koupávali. Mně to vadí, a to tak, že velmi.

Všechny tři ukázky způsobu jednání s občany města byly z dílny TOP 09. Domníváte se vy, občané města, kteří chcete žít v krásném, klidném městě, že to jsou ti správní lidé na správných místech? Já nikoliv, naopak se domnívám, že našemu městu škodí. Myslete na to, až budete zaškrtávat kandidátky. Jde přece o nás, o lidi, o nic jiného.

Foto a text Vladimír Kapal

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.