Město očima nezávislého člověka

Zámecká zahrada zažije další festival

23.04.2013 10:35

Ředitel Vyššího Hrádku p.s.s. Ivan Semecký požádal radu města o možnost konání hudebně divadelního festivalu Vítej, léto v zámecké zahradě dne 8.6.2013 v době od 10 přibližně do 22. hodin. Ředitel sociálního zařízení zároveň požádal město o partnerství při této akci a o oficiální zahájení festivalu starostou města.

Odbor kultury a cestovního ruchu zároveň sdělil radě města, že rada města již schválila dne 13.3.2013 konání jiného festivalu, a to na nádvoří brandýského zámku ve stejný den, tedy 8.6. v době od 13. do 22. hodin. Tím vznikne situace, že se oba festivaly budou prolínat.

Dle sdělení OKCR již zástupci organizátorů festivalů spolu jednali a podle sdělení se domluví na co nejefektivnějším programu obou akcí. Zároveň radě města sdělil. Že došlo ke schůzce a jednání samotných ředitelů obou festivalů, a to ředitele Vyššího Hrádku Semeckého s ředitelkou festivalu Žesť Fest Hedou Mixtajovou a dle všech informací dojde k dohodě.

Rada města souhlasí s konáním festivalu Vítej, léto v zámecké zahradě v uvedeném termínu a souhlasí též s partnerstvím města, stejně jako souhlasí s partnerstvím města. To vše však za předpokladu, že dojde ke vzájemné dohodě o programu obou akcí konaných ve stejný den.

Vzhledem k tomu, že pokud se budou oba festivaly konat ve stejný den, mohly by přilákat více návštěvníků na obě akce, a tak lze téměř s jistotou předpokládat, že k dohodě o součinnosti programů obou ředitelů skutečně dojde.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.