Město očima nezávislého člověka

Zámek obsadí filmaři

09.11.2012 13:08

V rámci průběžné spolupráce s televizí a filmovými společnostmi pro realizaci filmů natáčených na brandýském zámku, souhlasila rada města s dočasným pronájem zámeckých prostor pro italskou filmovou společnost.

Ta by měla na zámku natáčet scény pro film o italském průmyslníku a vynálezci psacích strojů Olivettim. Jedná se celkem o deset natáčecích dnů a za tuto dobu pronájmu zámku zaplatí italská filmová společnost městu za pronájem zámku 600 tisíc korun včetně DPH.

O brandýský zájem projevují filmaři a televize poměrně velký zájem a není se co divit, vždyť brandýský zámek se může pyšnit, stejně jako Pražský Hrad, názvem Císařský zámek. Jiné podobné císařské sídlo v republice není. Je známo, že císař Rudolf II. si právě zámek v Brandýse nad Labem zvolil jako své mimopražské sídlo a velice často zde pobýval.

Bohužel se v zápisu z jednání rady města neobjevil termín, kdy se bude film na zámku točit, ale v tomto případě radě města utajení termínu natáčení filmu nevyčítám. Kdyby se to všeobecně vědělo, davy zvědavců by zcela určitě znepříjemnili filmařskou práci.

Za umožnění natáčení a pronájem zámku filmařům radě města tentokrát tleskám. Toto je přesně to, co by město mělo co nejvíce využívat a prostory zámku filmovým společnostem nabízet, neboť peníze za pronájem zámku jsou vítaným a téměř bezpracným ziskem pro městský rozpočet.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.