Město očima nezávislého člověka

Zaplatili jsme dvěma radním výlet do Itálie

14.10.2012 09:12

Je všeobecně známo, že veškerý rozpočet města tvoří pouze peníze vybrané od lidí. Město samo podnikat ani nemůže. Proto by se mělo se svěřenými penězi nakládat co nejekonomičtěji. A to se u nás vůbec neděje.

Rada města se na svém posledním zasedání zabýval i zahraniční služební cestou do partnerského města Montescudaio v Toskánsku – Itálie ve dnech 4. až 8. října letošního roku.

Na tuto služební cestu, hrazenou tudíž z našich peněz, rada města vyslala své dva zástupce, Evu Štíbrovou a Daniela Procházku. Město bylo k oběma vyslancům tak benevolentní, že uhradilo cestu a pobyt i jejich doprovodům. Alespoň takto se to uvádí v zápisu z jednání rady města.

Oba radní, snad aby se naplnila nutnost služební cesty, byli radou města pověřeni předat pamětní Svatováclavskou plaketu starostovi italského města Montescudaio Aurelio Pellegrinimu a portrét císaře Rudolfa II. radnímu Lorisi Capraimu. Předání plakety a portrétu císaře bylo pravděpodobně natolik důležité, že byla nutná zahraniční služební cesta.

Městský rozpočet je neustále Kalouskem osekáván a snižován, nemáme na další ulice v katastrofálním stavu, někde dokonce není ani kanalizace, ale peníze na služební cestu do Itálie se v rozpočtu našly.

Přitom existuje vynález nazývaný poštou, kterou by se plaketa i portrét daly poslat a stálo by to daňové poplatníky mnohem méně. Na druhou stranu je též pravdou, že pokud by se tato služební cesta neuskutečnila, oba radní by pravděpodobně za své peníze do Itálie na výlet nejeli.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.