Město očima nezávislého člověka

Zásluhou mírné zimy město ušetřilo

18.03.2014 01:21

V rozpočtových opatřeních na březen letošního roku, kdy ještě od počátku měsíce nebyl schválen rozpočet města, se objevilo několik zajímavých údajů.

Za prvé, díky mírné zimě, kdy nebylo snad ani jednou potřeba solit a odklízet sníh, byly ušetřeny finance právě na tuto zimní údržbu. Zápis rady města nehovoří, o jak vysokou úsporu se jednalo. Jenomže podle platné smlouvy musí město, ať zima, sníh a led je či není, platit paušály a hlavně pohotovostní služby, takže úspora se bude spíše týkat pouze materiálu. Zastupitelstvo by na veřejném zasedání mělo schválit převod ušetřených prostředků ze zimní údržby do úklidu komunikací. Samozřejmě se budu ptát, o jak vysokou částku se jedná.

Další docela zajímavou informací je převod finančních prostředků z obnovy, spíše však z výstavby, kočárovny na opravu téměř zříceného bastionu v zámecké zahrady. Připomínám, že skoro zřícení bastionu a sesuv půdy tak, že se již tři čtvrtě roku nedá projíždět ulicí Na Celné, byl zaviněn tím, kdo dal souhlas s vykácením staletých stromů, jejichž kořeny svah držely. Jakmile se odstranily nejen stromy, ale dokonce se vyklučily i pařezy s kořeny, při prvním velkém dešti svah ujel.

Zastupitelé budou schvalovat i převod financí z kapitoly o mezinárodní spolupráci na účelovou dotaci ZUŠ, které bude město za dvě stě tisíc platit pětadvacet letenek do Moskvy, kde by měl vystoupit orchestr ZUŠ. Podotýkám, že v kapitole mezinárodních vztahů bylo pouhých 400 tisíc korun.

Město obdrží účelovou dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí na sociálně právní ochranu dětí. Zastupitelé by tuto dotaci měli též schválit. Jde však o to, že tyto peníze budou použity na jakousi mzdu rodin, které si vezmou do péče na jeden rok dítě z ústavu. Tato výše odměny může dosáhnout až dvaceti tisíc za měsíc. Za rok bude muset jít dítě do jiné pečovatelské rodiny. Celý tento zákon považuji za zrůdnost a nelidskost. Za prvé, vznikají povolání profesionální náhradní rodiče, ale bez citové vazby. Žadatelů je jen u nás na dvě stě. Za rok se dítěte zbaví, vezme si takováto rodina další, a tak to půjde pořád dokola. Co se však stane s dušičkou dítěte, to nikoho z autorů této zrůdnosti už nezajímá. Dítě se pro autory tohoto nelidského zákona stalo pouhým obchodním artiklem a pro profesionální pečovatelské rodiny výhodným byznysem. V tomto případě hlasovat nebudu, neboť s tímto zákonem jako občan, otec a děda, nikdy souhlasit nebudu a nebudu se ani podílet na jeho realizaci.   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.