Město očima nezávislého člověka

Zastupitelé se sejdou v tělocvičně

17.01.2013 11:50

Starosta města Ondřej Přenosil stanovil datum a místo konání veřejného zasedání zastupitelstva na den 11. února od 17  hodin. Místo konání schůze? Tělocvična Základní školy u kostela.

V minulosti se zastupitelé scházeli, stejně jako velmi četná veřejnost, v prostorách Klášterní vinárny. A pokaždé, když se veřejná schůze konala právě tam, bylo plno. Někdy až tak plno, že to některým koaličním zastupitelům nebylo ani příjemné.

V Klášterní vinárně se už lidé nesejdou. Přestala totiž existovat. Po dvaceti letech provozu. Jakmile totiž protilidová koalice ve sněmovně přehlasovala senát a vstoupil v platnost zákon o navracení majetku církvi, byť jeho platnost ještě bude posuzovat Ústavní soud, staroboleslavská katolická církev se zachovala přesně tak, jak lze očekávat i v mnoha dalších případech. Okamžitě vypověděla s provozovateli Klášterní vinárny nájemní smlouvu.

Náhle, rychle a neodvratně. Nevím, zda se katolíkům zachtělo více peněz či zda mají s prostorem někdejšího Katolického domu a pozdějšího kina a ještě pozdější Klášterní vinárny, jiné záměry. Jedno je však jisté. Prostory jsou prázdné, nefunkční a nevyužívané.

Názorná ukázka jednání katolické církve. Můžeme se potom divit, že se proti navracení církevního majetku, chybně nazývaného restitucí, postavili téměř všichni občané republiky? Navíc, když se dodnes veřejnost nedozvěděla ani tak nutnou podmínku všeho vracení majetků, tedy jeho přesný soupis.

Na příkladu Klášterní vinárny vidíme, o co církvím šlo. V žádném případě o duchovno, službu věřícím, kterých je u nás nejméně v Evropě, ale jenom o prachy. O  nic jiného nežli o prachy a majetky. Jsem zvědav, kteří kuliferdové se na ohromném majetku církve přiživí, kolik se ho rozkrade a kolik z něj se dostane do cizích rukou.

Už nám, občanům republiky, nepatří skoro nic, teď přijdeme i o ohromné lesy a jsem zvědav, kdy se do nich lidem zakáže vstupovat. Klausova velká privatizace byla ohromným tunelem státu, Kalouskovy restituce církevního majetku jsou zločinem proti vlasti, národu a lidem.

A to přitom velké množství lidí chce i ve druhém kole volit Kalouskova nohsleda, známého šišlu a neznalce češtiny ani hymny, Schwarzenberga. Český národ už ztratil pud sebezáchovy.

Nedopusťme to a zvolme za prezidenta pravověrného Čecha, nikolik Rakušana s několika občanstvími, je to přece člověk, který zvedá ruku pro všechny zákony ožebračujícími nás všechny, občany této země. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.