Město očima nezávislého člověka

Zastupitelstvo očima Stanislava Humla

14.11.2014 16:26

Střípky z ustavujícího zastupitelstva 2014

Zveřejněno: 14.11.2014 - Autor: Stanislav Huml

 

Report z ustavujícího jednání zastupitelstva jako doplnění článku VK Koaliční smlouva se naplnila:

Vlastimil Picek řídil schůzi kultivovaně, byť stále jen četl připravený text. Opakoval prohlášení z předvolební diskuse lídrů, že radnici chce řídit transparentně. Tomu odporuje složení finančního výboru. Koalice nechce, aby ostatní uskupení v ZM nemělo přehled? Jiný důvod proč není paritní zastoupení všech subjektů v tomto výboru, kontrolujícím finanční toky mne nenapadá. Náš kandidát Milada Šeflová nebyl zvolen. Aby koalice měla 6 členu ve výboru ze 7 je neobvyklé a nebylo praxí ani u neoblíbené koalice řízené ODS.

Plat neuvolněného místostarosty, konkrétně Jiřího Vojty je stanoven na výši přes 30 000 Kč měsíčně. Je to na můj vkus hodně a navíc jsme nepodpořili ani vznik této funkce. I když vnímám, že armádní generál byl zvyklý dostávat vše pod nos, a tvorba dokumentů nebude jeho silná stránka a někoho, kdo mu je bude připravovat potřebuje. Byl bych raději, kdyby to uměl starosta sám.

Novinkou byl přímý přenos ze ZM. Dívalo se cca 70 lidí. není to moc, ale doufejme, že praxe bude pokračovat a tím stoupne i počet diváků. Nebylo by od věci záznam uložit a také zveřejnit, aby se mohli dívat i ti, kteří v době konání cestují z práce. Zejména TOP 09 by se měla chytit za nos. Zařídit přenos bylo snadné, měli to v programu a nesmyslně se tomu celé 4 roky bránili.

ČSSD je v opozici, ale pro všechny rozumné návrhy jsme hlasovali. Tak se stalo, že místo 12. hlasů měla koalice i na personální otázky výraznou většinu 14ti hlasů. Bude tomu tak vždy, pokud se nezpronevěří zájmům města. 

Potvrdilo se, že "Nezávislí", s lídrem Osuskou jsou béčko ODS, místo sebe poslala do ZM bývalého radního Emra. Obávám se, že i další články na téma předvolebních dohod  s ODS (i ve vztahu k jiným uskupením) jsou stále aktuální. Sestava se poskládala z těkavých elementů a soudržnost bude záviset na mnoha faktorech. 

Selhal lídr hnutí Naše dvojměstí. Nepřijal žádnou, pro řízení města významnější, funkci a tím se zbavil odpovědnosti. 

Z tisku jsem zaznamenal, že Vlastimil Picek si ponechá vedlejšák na Hradě, jako externí poradce prezidenta. Porušil svůj populistický předvolební slib. Nevyčítám mu jej. Je to rozumné. Ten slib však neměl padnout. Doufejme, že na ostatní sliby - audity a přezkum nevýhodných smluv, vypovězení smluv s TAPASem Borek a řadu dalších, nezapomene stejně rychle.

Komentáře k článku:

 
Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.