Město očima nezávislého člověka

Zastupitelstvo se zřejmě opět protáhne

17.03.2014 15:01

Podle programu veřejného zasedání zastupitelů dne 24. března od 17 hodin na brandýském zámku to vypadá, že se zasedání opět protáhne do pozdnějších hodin, a to přesto, že program má pouze třináct bodů. Zastupitelé se však zřejmě zaseknou u projednávání rozpočtu města.

Kromě tohoto bodu budou zastupitelé schvalovat i rozpočtová opatření za dobu, kdy ještě nebyl znám rozpočet, což se děje pravidelně každý měsíc, budou se projednávat nová pravidla pro přijímání občanů do DPS (samostatný článek) a opět bude rada města zastupitele žádat o souhlas se zařazením města do MAS Regionu Střední Čechy.

Dále by měli zastupitelé projednat petici občanů ze Staré Boleslavi, ve které žádali zřízení světelného semaforu na přechodu pro chodce u restaurace Modrá hvězda, mimochodem, tento požadavek budu podporovat, neboť je oprávněný, dále se budou projednávat výkupy a prodeje pozemků, většinou se jedná o zákonné vlastnictví firem, například ČEZ či Telefónica a hlavně, zastupitelé budou revokovat, což znamená, že zruší, své rozhodnutí o privatizaci domů na Kloboučku, aby se mohlo vypsat celé nové řízení, ale o tom bude též samostatný článek.

Občané, kteří se o dění ve městě zajímají, by si toto zasedání neměli nechat ujít, protože se bude především jednat o tom, jak město naloží s jejich penězi. Pro letošní rok bude město hospodařit s 458.486.000 korunami. O rozpočtu přinesou Brandýské noviny podrobný článek po projednání rozpočtu zastupitelstvem.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.