Město očima nezávislého člověka

Zdalipak již visí nový jízdní řád?

17.12.2014 10:10

V dnešní době má většina lidí auto a městskou hromadnou dopravu nepoužívá. Jsou však i v našem městě lidé, kteří auto nemají. Buď ho nechtějí, nebo na něj prostě nemají. Ale žijí mezi námi i lidé starší, kteří si již vzhledem ke svému zdravotnímu stavu za volant sednout nemohou. A pokud musejí právě tito lidé jet ze Staré Boleslavi do Brandýsa, třeba do nemocnice, hromadnou dopravou, nastává problém.

Na náměstí svatého Václava ve Staré Boleslavi je zastávka autobusu. Jak toho, který jezdí do Prahy, tak i místní dopravy. O zářijovém víkendu, kdy ve městě probíhaly Svatováclavské slavnosti, autobusy přes střed města jezdit nemohly. Aby si cestující ze Staré Boleslavi náhodou nespletli trasy a na zastávce na náměstí svatého Václava zbytečně nečekali na autobus, kdosi na tento jediný víkend strhl na této autobusové zastávce jízdní řády.

Slavnosti skončily, autobusy se opět vrátily na staré a zaběhlé trasy, ale stržený jízdní řád již nikdo nevylepil. Tento stav trval ještě počátkem prosince. Nyní, by se měly jízdní řády měnit, tak snad tam odpovědná společnost konečně jízdní řád vylepí, jinak totiž lidé, kteří místní dopravou, ale i do Prahy nejezdí pravidelně, nevědí, kdy a kam z této zastávky autobus pojede.

Není to nic jiného, nežli něčí šlendrián. Cestující chápali, že byl na slavnosti jízdní řád stržen, ale naprosto nechápou, proč okamžitě po slavnostech nebyl opět vylepen. Nebo, že by dopravní společnosti na cestujících nezáleželo?

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.