Město očima nezávislého člověka

ZEMĚDĚLEC – NÁŠ CHOV 2013 3. – 6. 10. 2013 (tisková zpráva)

03.10.2013 14:34

Ve dnech 3. až 6. října se v Lysé nad Labem opět konají výstavy podzimní Zemědělec a Náš Chov. V prvním říjnovém týdnu se tak výstaviště stává vyhledávaným místem pro všechny zemědělce, zahradníky, zahrádkáře, chovatele a vůbec všechny, kdo mají vztah k živé přírodě.

Výstava Zemědělec již tradičně nabídne bohatou paletu vystavovatelů, kteří návštěvníkům představí a nabídnou to nejlepší ze svého sortimentu. K prodeji budou nabídnuty nejen produkty podzimu, ale také ovocné a okrasné stromky, keře a květiny. Samozřejmě nebudou chybět vystavovatelé s velkou zemědělskou technikou i s technikou pro drobné pěstitele. Již třicáté deváté pokračování oblíbené výstavy tak slibuje opětovně bohatou nabídku produktů a služeb všem zahradnickým nadšencům i zkušeným zemědělcům.

Tradiční akce „Bramborové dny“ představí návštěvníkům novinky odrůd roku 2013. Producenti této typické plodiny pro Polabí představí množství odrůd vhodných jak pro malé zahrádkáře, tak i pro velkopěstitele. Součástí této doprovodné akce je poradna odborníků na pěstování o ochranu této plodiny.

Souběžně s výstavou Zemědělec probíhá již poosmnácté výstava hospodářských zvířat, technologií pro chov a veterinárních pomůcek Náš chov. Chovatelé uvidí přehlídky, skotu, ovcí, koz a ostatních drobných hospodářských zvířat, která budou nabídnuta k prodeji. Především prodejní výstava Svazu chovatelů ovcí a koz si získala značné renomé a popularitu jak mezi odborníky, tak i mezi širou veřejností. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na expozici národních plemen ovcí a koz v nově otevřeném pavilonu C.

V sobotu 5. října se uskuteční Středočeské dožínky se slavnostním průvodem městem, s oceněním Zemědělských hospodářů Středočeského kraje roku 2013 a vyhlášením soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Bohatým doprovodným programem Vás tentokráte provede populární herec Martin Zounar. Dožínkový průvod v doprovodu mažoretek, krojovaných studentů, baráčníků z Lysé nad Labem a dobovým povozem s  koňmi vyjde z náměstí v 9.30 hodin. Ostatní program proběhne v hale A2 na zdejším výstavišti.

Taktéž Agrární komora Středočeského kraje si opětovně zvolila za místo slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Středočeská regionální potravina výstaviště v Lysé nad Labem. V pátek 4. října se tak návštěvníci mohou těšit na představení výrobků, které se díky své kvalitě budou moci v následujícím roce „honosit“ značkou dokazující jejich nejvyšší jakost a regionální původ. Zábavným dopolednem tentokrát provede Marie Retková.

Sobotní doprovodný program obohatí vyhlášení výsledků soutěže „Polabské moštování a šťávy 2013“ během zábavného programu hobby magazínu Receptář.

Po celou dobu výstavy bude probíhat bohatý doprovodný program, předvádění zvířat, soutěž pro děti pořádaná Zemědělským svazem ČR, odborná poradna pro pěstitele brambor, poradenská služba u expozice Ovocnářské unie ČR, prodej a ochutnávky uzenin, pekařských a cukrárenských výrobků, pštrosích specialit, prodej ovčích a kozích sýrů.

 

Pro návštěvníky bude připravena anketa o hodnotné ceny.

Více informací na www.vll.cz nebo na tel. 325 553 201.

Výstavy Zemědělec – podzim a Náš chov 2013 jsou pro veřejnost otevřeny od čtvrtka 3. do neděle 6. října, vždy od 9 do 17 hodin.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.