Město očima nezávislého člověka

Zítra se vše rozhodne!

12.11.2014 10:13

Zítra, ve čtvrtek 13. listopadu 2014 se v 17 hodin sejde na svém prvním veřejném zasedání nové zastupitelstvo. Po složení slibu zastupitelů si noví zástupci občanů zvolí vedení města, radu města a oba orgány zastupitelstva, tedy finanční a kontrolní výbor. Komise bude odsouhlasovat, na návrhy jednotlivých subjektů v zastupitelstvu, až nová rada města, neboť komise jsou poradními orgány rady města.

Pokud platí dohodnutá koaliční smlouva, a žádné jiné informace nemám, měly by se na vedení města podílet dva subjekty, vítězné naše Dvojměstí a na druhém místě ve volbách Podpora občanů. I když je mi to nepochopitelné, dle informací, které mám k dispozici, by se starostou neměl stát nikdo z vítězného uskupení, ale generál Vlastimil Picek z Podpory občanů. Místostarosty by se měli stát Petr Kváča a Hynek Homolka z Dvojměstí a třetím místostarostou pak Jiří Vojta z Podpory občanů. V radě města by je měli doplnit Zdeněk Adámek a Petr Popelka z Dvojměstí a Miluše Zahrádková z vojenské Podpory občanů.

Znamená to, že kromě Petra Kváči, který má již s prací v zastupitelstvu zkušenosti, se v ostatních vedoucích funkcích objeví lidé, kteří jsou s veřejnou prací zatím nedotčeni a nikdy předtím, až na Jiřího Vojtu, který se již delší dobu ve městě angažoval, se na veřejných zasedáních zastupitelstva neobjevovali. Samozřejmě, nejvíce byl v minulosti ve městě vidět volební lídr našeho dvojměstí, Zdeněk Adámek, a proto je pro mne nepochopitelné, že právě on, či Petr Kváča, jako vítěz voleb, neaspirovali na funkci starosty města, na kterou měli oba dva největší právo.

Minulá koalice hned na ustanovujícím zasedání prokázala, že je s demokracií na štíru, když se bránila a hlasováním zabránila nejvýraznějším opozičním politikům účast jak v kontrolním, tak ve finančním výboru. Namísto nich odsouhlasila nevýrazné osobnosti, z nichž jedna raději sama z kontrolního výboru po krátkém čase vystoupila. Uvidíme, jak chápe demokracii toto nové koaliční uskupení, které se již zítra postaví do čela našeho města. Zdali svolí s opozicí v nejdůležitějších výborech, či zdali si tam, po vzoru té minulé koalice, deleguje jen své lidi.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.