Město očima nezávislého člověka

Ztracený pes a městský rozhlas

14.11.2012 18:15

Když jsem se dnes (13.11.2012) vracela v odpoledních hodinách domů, všimla jsem ji, že v naší ulici volně pobíhá větší černý pes. Nevěnovala jsem tomu pozornost, protože jsem se domnívala, že pes pouze předběhl svého pána nebo paničku, se kterými je na procházce a kteří jsou někde za rohem v sousední ulici. Po několika hodinách tam ale zmatený pes stále pobíhal a bylo zřejmé, že se někomu ztratil.

Naše lokalita je vedle dálnice a viděla jsem zde již několik psů, kteří leželi na vozovce a zřejmě jen zázrakem se lidem v autě, které psa srazilo, nic nestalo.

A tak při představě toho, že by pes mohl seběhnout až k dálnici a způsobit malér, jak sobě, tak ale hlavně i ostatním, jsem požádala o pomoc městskou policii. Do jejich příjezdu jsem se snažila psa neztratit z dohledu. Přestože by člověk měl být opatrný při kontaktu s cizím psem, rozhodla jsem se, že se pokusím psa chytit a připevnit na vodítko. S pomocí sousedky se nám to povedlo. Následně přijela městská policie, o psa se postarala a já jim za jejich vlídný přístup ke ztracenému, nešťastnému psovi poděkovala.

Celá příhoda není důležitá. Věřím, že pokud by to nenapadlo mě, napadlo by to někoho jiného a o psa by se postaral. Proč ale tyto řádky píši má jiný důvod.

Každý kdo máme psa se můžeme dostat do situace, že se nám zaběhne. Ti z Vás, kteří jste to zažili, víte, jak smutné chvíle jste prožívali a co všechno jste absolvovali pro jeho nalezení.  A tak mě v této souvislost napadlo, že ve městě je městský rozhlas, který vedle poplachových hlášení, k nimž byl zřízen, slouží pouze k informacím o významných událostech ve městě. Proč by ale nemohl pomáhat například i ve chvílích, kdy se některému z občanů našeho města ztratí jeho pes, případně jiný domácí mazlíček a nebo naopak když se nějaký najde? Jistě je spousta dalších případů, kdy by rozhlas mohl nám občanům pomáhat a ne pouze informovat o oficiálních zprávách.

Ať se tak stane či ne, v každém případě by se ale měla zrevidovat kvalita pokrytí celého města, protože jsou místa, kde je sice slyšet úvodní znělka, následující hlášení je ale nesrozumitelné.

Byla bych upřímně ráda, kdyby se úlohou, kvalitou a rozšířením využití městského rozhlasu někdo z radnice začal zabýval.

Dagmar Altmanová

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.