Město očima nezávislého člověka

ZTRÁCÍ SE SOUDNOST ?

29.06.2014 12:09

Dějí se věci ve městě kde občan zajímající se o místní dění se při seznámení  s rozhodnutím zastupitelstva a radnice říká  - je to výhodné pro město (jeho většinu obyvatel) nebo je to ztráta pro město. Pokud je soudnost na svém místě je u nesložitých věcí  odpověď jasná a spravedlivá.

Zdá se, že u velkých akcí se soudnost a stud u některých zastupitelů a pracovníků MÚ ztrácí. Bylo by zajímavé zjistit zda usoudili, že jejich rozhodnutí je pro město prospěšné a zajímavé nebo usoudili, že je to jinak zajímavé.

Období „neomezených možností“ svobody a lidských práv se maličko zlepšuje. Uvidíme co vše  stačí zařídit  nový útvar „Kobra“. A kam dotlačí justici.

Nejlépe se podniká s cizím majetkem. Zvláště když nejste voláni k zodpovědnosti. Zajímavá řešení u nás proběhla například u ČOV, Zahradního města, Pozemků Na Panském, domu č.98 na náměstí i Kauflandu.

V současné době vyvolává zájem akce „Pískovna“. Jak uvádí ve svém článku „Bude se opět jednat o pískovně“ zastupitel  Kapal (buřič s výdrží), jsou zde nesrovnalosti ve smlouvě ohrožující její platnost.

Otevřít otázku platnosti či neplatnosti pro prokázání spravedlnosti by mělo být pro každého zastupitele otázkou cti a tedy i soudnosti svého rozhodnutí. Jak píše zastupitel Kapal pro možnost tuto otázku platnosti či neplatnosti znovu prověřit bylo navrženo konání mimořádného zasedání zastupitelstva.. Ale pro jeho konání zvedlo ruku pouze 8 zastupitelů.! Počet zastupitelů je 21. (Kolik bylo přítomno na zasedání nevím) .Je udivující, že zbývající zastupitelé odmítli tuto věc podpořit. PROČ ? ? ! 

Pro nás občany, zvláště před volbami, by bylo velice prospěšné kdyby autor článku nebo jiný účastník hlasování nám sdělil, jmenovitě, kdo byl pro a kdo proti konání mimořádného zasedání.

Ze zkušenosti vím jak bude pravda narážet.

Fr. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.